Niğde Müftülüğü

Niğde il Müftülüğü

Niğde de insanların dini faaliyetlerini yerine getirmeleri için yetkili olan kurum olan il müftülüğü bu özelliği ile birçok cami ve imam ile halka hizmet vermektedir. Ayrıca insanların birçok sorunları ile oluşturdukları sorun ve şikayet hattı ile de diğer çevre illerin müftülüklerinden çok ileride bir hizmet vermektedir. Bunun da yanında halkın sorunları ile ilgilenen Niğde il müftülüğü Hasan Çınar yönetiminde ve onun müftülüğünde daha iyi bir hizmet anlayışı benimsemektedir.

 Niğde Müftülüğü Hutbeler

Ayrıca halka dini konularda birçok danışmanlık hizmeti de veren kurum sayesinde birçok hizmet çok daha iyi olmaktadır. Halkın haç ve umre işlerini halleden ve halka umre ve haç konusunda hizmetler sunan Niğde il müftülüğü bununda yanında birçok umre ve hac organizasyonları da düzenlemektedir.Bu müdürlüğün bir diğer farkı da insanlara sundukları farklı olanaklar ve çalışmaları olmaktadır. Ayrıca ilmi çalışmalar yaparak bu konuda birçok Niğde gencine de yol gösteren müftülük ilde bu sayede önemli bir mevkie gelmiş ve halk tarafında da çok fazla sevilmeye başlamıştır.

 Niğde Müftülüğü Münhal Kadrolar

İl merkezinde ve ilçelerde açtıkları kuran kursları ile her yaştan insanın kuran öğrenmesinde ön ayak olan kurum hakkında aynı zamanda E-devletten bilgi alınmaktadır. Ayrıca bu sistem sayesinde birçok insan müftülük işlemlerini de buralardan halletmektedirler. Bu müftülüğü diğerlerinden ayıran en önemli özellik halk ile yakın olmasıdır.

 

 Niğde Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment