Niğde Üniversitesi

Niğde Üniversitesi Taban Puanları

Niğde Üniversitesi rektörü Adnan Görürdür. Niğde Üniversitesi; 1992 yılında kurulmuş en eski üniversitelerden biridir ve oldukça köklü bir yapıya sahiptir.  Evrensel değerleri benimseyen üniversite iyi bir akademik kadroya sahiptir. Ve devlet üniversitesi olduğu için e devlet ten kamu kuruluşlarından takip edebilirsiniz.Üniversite aynı zamanda Niğde’nin sanayi ve kent yaşamına da katkıda bulunmaktadır. Okul aynı zamanda teknolojik gelişmelere yardımcı olmaktadır.

Niğde Üniversitesi Taban Puanları 2013

Okul öğrencilerine sanayi dallarıyla iş birliği içinde olduğu için haftada 2 gün çalışma şarkı ile bunu part time ayarlayarak staj imkânı sağlamaktadır.Üniversitede çift ana dal ya da yan dal öğrenim görme imkânınızda bulunmaktadır. Ve okulda Erasmus değişim programı mevcuttur. En iyi şekilde Erasmus bütçesini kullanan 4. Okul olma özelliğini de göstermektedir. Üniversite de aynı zamanda fakülte bağlamında; eğitim, en edebiyat, iktisadi ve idari bilimleri, mühendislik, mimarlık, tarım bilimleri ve teknoloji, iletişim fakülteleri bulunmaktadır.

Niğde Üniversitesi İletişim

Yüksekokul olarak bakıldığında üç adet yüksekokul vardır; Niğde Zübeyde hanım sağlık yüksekokulu, Beden Eğitimi ve spor yüksekokulu, yabancı diller yüksekokulu.Enstitü olarak yine bünyesinde 3 birim olan okul; sosyal bilimler, fen bilimleri, eğitim bilimleri enstitüsü olarak görülmektedir. Bunun yanında 6 meslek yüksekokulu barındıran ve 7 adet eğitim merkezi uygulama merkezi ve başkanlıklar içeren farklı birimlerle üniversite öğrencilerin eğitim seviyelerini geliştirmek için hizmete sunulmuştur. Ve okul son derece başarılı bir gelecek vaat etmektedir.

 

Niğde Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment