Okan Üniversitesi

Okan Üniversitesi Taban Puanları

1999 yılında İstanbul’da kurulan Okan Üniversitesi ” İş yaşamına en yakın üniversite” sloganı ile öğrencilerine hizmet vermeye devam etmektedir.Üniversitenin rektörü Prof. Dr. Şule Kut olup okulun eğitim dilleri Türkçe ve İngilizcedir. 6 fakülte 3 yüksekokul ve 3 enstitüyü içerisinde barındıran Okan Üniversitesi e devlet hizmetinde de öğrencilerine yardımcı olmaya devam etmektedir. Üniversitenin kurucusu Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı’dır. Vakıf 1986 yılında ekonomik ve kültürel alanlarda eğitim, sağlık ve spor sorunları üzerinde çalışmalar ve araştırmalar yaparak ülke için başarılı çözümler bulmak amacı ile kurulmuştur.

Okan Üniversitesi Taban Puanları 2013

Türkiye’nin en dinamik üniversitelerinden biri olan Okan Üniversitesi , Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı tarafından 1999 yılında kurulmuş 2006-2007 öğretim yılından itibaren kampüsünü Tuzlaya taşımıştır. Üniversitenin bünyesinde yüzü aşkın eğitim bölümü bulunmaktadır. 2007-2007 yılında ilk mezunlarını veren üniversitede mezunların hepsi işe yerleşmiştir. İş ve eğitim dünyasında bir köprü görevi üstlenen üniversite öğrencilerini birinci sınıftan başlayarak iş yaşamına hazırlamaktadır.

Okan Üniversitesi İletişim

im sırasında teorik bilimlerin yanı sıra pratik öğrenim imkanına kavuşan öğrenciler daha fazla motivasyon kazanmaktadır. İş Yaşamına Hazırlık Programını üniversite bünyesinde başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilere kurum tarafından katılım belgesi verilmektedir.Üniversite pek çok eğitim kurumu ile işbirliği protokolleri imzalamıştır. Bunlardan bazıları; Türkiye Seyahat Acenteleri Derneği, Türk Hava Yolları, Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı ve Türk Kızılay’dır.

 

Okan Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment