On Dokuz Mayıs Üniversitesi

On Dokuz Mayıs Üniversitesi Taban Puanları

On Dokuz Mayıs Üniversitesi rektörü Hüseyin Akandır. On Dokuz Mayıs Üniversitesi; 1975 yılında kurulan köklü üniversitelerden biridir. Ve bir devlet üniversitesi olduğu için kamu kuruluşları e devlet tarafından takip edilebilmektedir. Üniversite Samsun’da kurulmuştur. Üniversite de 15 fakülte 1 konservatuar 3 yüksekokul 9 meslek yüksekokulu ve 5 enstitü bulunmaktadır. Ve bölge ile iç içe olan okul bölgenin gelişmesine de yardımcı olmaktadır.

On Dokuz Mayıs Üniversitesi Taban Puanları 2013

Öğrenci potansiyeli ile Samsun’un gelişmesi paralel eşmiştir. Her sene birçok öğrenciyi ağırlayan okul verdiği mezunlarının eğitimini iyi bir şekilde devam ettirmiştir. Okulda kalmak isteyen öğrencilere çeşitli sınavlar sunularak eğitimci olma hakkı verilmenin yanı sıra doktora ve yüksek lisans gibi birimlerde buradadır. Öğrencilere barınmaları için Kyk tarafından sağlanan kız ve erkek yurtlarının yanı sıra bölgede de birçok yurt vardır. Ve öğrenciler Samsun halkıyla bir bütün halindedir.

On Dokuz Mayıs Üniversitesi İletişim

Uzun yıllardır eğitim veren okul son derece iyi bir akademik kadroya sahiptir. Aynı zamanda değişim programları da sunan okul birçok öğrencinin farklı kültürler tanıması için uğraş vermekte ve son derece başarılı olmaktadır.Aynı zamanda yatay ve dikey geçiş imkânları sunan okul belli bir kontenjan ve puan sınırlaması koymakta bunu da öğrencilere bildirmektedir. Sürekli olarak değişen ve gelişen yapısıyla okul bilinçli ve mesleğinde başarılı olacak kişiler yetiştirmeyi amaçlamakta ve kendi bünyesine bu gençleri dâhil etmekten çekinmemektedir.

 

On Dokuz Mayıs Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment