Online Vergi Borcu Ödeme

Online Vergi Borcu Sorgulama

Öncelikle vergi ödemek vatandaşlık görevidir. İlk olarak vergi borcu ne kadar nasıl öğreniriz? Hakkında bilgi verelim daha sonra yapılandırılan vergi borçları çevrimiçi olarak kredi kartı ile nasıl ödenir? Konusunda bilgi vererek sizlere yardımcı olacağız.

Online Vergi Borcu Öğrenme

4 türlü vergi borcu ödeme sistemi vardır. Bunlar; yetkili banka ile ödeme, vergi dairelerinde ki vezne ile çek ile ödeme ve internet üzerinden anlaşmalı banka yoluyla ödeme ama biz burada internet üzerinden çevrimiçi ödeme hakkında bilgi vereceğiz. Bu vergilerin ödenmesi için önce borcun onaylanması gerekmektedir. Teknolojinin gelişmesinden sonra artık bu tür işlemler internet üzerinden online yapılarak kişileri büyük bir eziyetten kurtarır ve kişilere önemli bir zaman kazandırır E devlet sistemine girip işlem yapmak için ilk önce bir e devlet şifresine ihtiyacımız vardır.

2014 Vergi Borcu Ödeme

Eğer e devlet şifreniz varsa onu kullanınız. Daha önce şifre almamışsanız herhangi bir PTT ye gittiğiniz zaman nüfus cüzdanınla PTT veznelerinden, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranıza özel bir şifre alırsınız. Bu şifre alım ücreti 2 lira’ dır. Ödeme sonunda size kapalı bir zarfla şifreyi temin edebilirsiniz. Aldığımız şifre ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ile e devlet sistemine giriyoruz. Sistemden gelir idaresi başkanlığı bölümünden vergi borcu sorgulamayı seçiyoruz. Burada ne kadar vergi borcunuzun kaldığını internet sayesinde kolayca öğrenebiliriz. Daha sonra gelir dairesi başkanlığı internet vergi dairesine girdiğimiz zaman bize 4 farklı ödeme seçeneği sunuluyor. Bunlar;

–          İnternet vergi dairesi kullanıcı kodu ile giriş yapıp 6111/6495 sayılı kanunca vergi borçlarımı kredi kartıyla ödemek

–          TC kimlik numarası ve diğer kimlik bilgilerle sayılı kanuna göre vergi borçlarını kredi kartıyla ödemek

–          Araç bilgileri ile giriş yapıp vergi borçlarımı kredi kartıyla ödemek

–          Tecil dosya numarası ve kimlik bilgileriyle giriş yapıp vergi borçlarını kredi kartıyla ödemek

Gibi seçenekler ile anlaşmalı banka kartlarıyla belirli saatler arasında ödeme işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Vergi, vergi borcu ile ilgili en güncel bilgileri bu siteden takip edebilirsiniz.
Related posts

Leave a Comment