Ordu İl Tarım Müdürlüğü

Ordu İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Ordu İl Tarım Müdürlüğü olarak Ordu ili ve ilçelerinde tarım ve hayvancılık alanlarında çalışan çiftçilerimize destek veren bir kurumdur. Başlıca görevlerimizden kısaca bahsedecek olursak; Tarım arazilerinin tespiti ve ekilen alanların toprak analizlerinin yapılması bu sayede hangi toprakta hangi ürün daha kaliteli bir şekilde yetişir analizi yapılması,Ordu İl Tarım Müdürlüğü  her köyümüze bir ürün sloganımızla hangi ürün daha verimlidir onun tespiti ve önerilmesi, ürünler için tohum desteği, mazot desteği verilmesi, ürünlerin tarlaya ekilmesinden hasadına kadar geçen sürede ürünlerde hastalık olursa önleminin alınması, ürünlerin hasadında kullanılan teknolojik tarım makinelerini temin etmek veya kredi.

Ordu İl Tarım Müdürlüğü İletişim

desteği sağlamak, çiftçilerin her türlü eksikliğini giderecek tarım kooperatiflerinin kurulmasına yardımcı olmak ,  Hayvancılık sektörü ile ilgilenen çiftçilerimiz için hayvan desteği ,damızlık üretimi ve desteklenmesi, kaliteli et üretimi ve ticareti , veteriner hizmetimizle hizmet vermekteyiz.Ordu İl Tarım Müdürlüğü olarak çiftçilerimize her durum ve şartta destekleme primleri vermekteyiz. Günümüzde gelişmeye başlayan ve ülkemizde daha yeni başlayan organik ürünler hakkında da çalışmalarımız vardır.

Ordu İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Tarım Müdürlüğümüzde her türlü organik tarımcılık ve hayvancılık üretimini destekliyoruz. Ülkemizde son zamanlarda yaygın olarak yapılmaya başlayan doğal kaynak sularında balıkçılık üretimi ve satışına destek vermekteyiz. Ayrıca besicilik, arıcılık, balıkçılık alanlarında da çalışmalarımız devam etmektedir. Plan ve projeli yetiştiricilik uygulamaları için kredi verilmektedir.

 

Ordu İl Tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız
Related posts

Leave a Comment