Ordu Müftülüğü

Ordu il Müftülüğü

Ordu ilinde bazı dini gereklilikleri yerine getirilmesi için büyük çaba harcayan Ordu il müftülüğü halkın din ile ilgili birçok ihtiyacını karşılamaktadır. Ayrıca özellikle yaz aylarında gençler ya da her yaştan insanlar için açtıkları kuran kursları ve bilgili hafızları ile birçok insanın dininin kutsal kitabı kuranı kerimi öğrenmelerini de sağlamaktadır. Ayrıca halkın sağlıktan eğitime kadar birçok sorunu ile ilgilenen kurum, dini vaazlar ve cenaze işlemlerinde de insanlara yardımcı olmaktadır.

 Ordu Müftülüğü Hutbeler

İl müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu’nun birçok gazeteye ve yerel medyaya verdiği demeçlerde de görülmektedir ki bu büyük kurum halkın birçok işleri ile uğraşmaktadır. Köylerden şehir merkezlerine kadar birçok ile iyi insanların maddi ve manevi bağışlarının da yardımı ile cami açmakta ve bu camilere imam atamaktadırlar. Bu sayede her Müslümanın dini işlemlerden ve gerekliliklerden geri kalmamasını da sağlamaktadır. Ayrıca son yıllarda yaptıkları düzenlemeler ile de özellikle parası olmayıp da hacca gidip hacı olmak isteyen insanlar içinde çeşitli hac ve umre organizasyonları düzenlemekte ve insanlara zengin fakir demeden çok iyi hizmetler vermektedir.

Ordu Müftülüğü  Münhal Kadrolar

Bununda yanında oluşturdukları dini hat ile insanların din konusunda akıllarında olan soruları da çözmeye çalışmaktadır. Bu özelliği ile Ordu milli eğitim müdürlüğü insanlara dini gerekliliklerini daha iyi yerlerine getirmek için imkanlar sunmakta ve E-devlet ile de onların müftülüğe ulaşmasını kolaylaştırmaktadır.
Related posts

Leave a Comment