Ordu Üniversitesi

Ordu Üniversitesi Taban Puanları

Ordu Üniversitesi rektörü Tarık Yarılgaçtır. Ordu Üniversitesi; iki üniversitenin birleşmesiyle oluşmuş bir üniversitedir. Bu üniversiteler Ondokuzmayıs ve Karadeniz Teknik üniversiteleridir. 2006 yılında kurulan okul son derece genç olmasına rağmen akademik kadrosunun zenginliği ve öğrenci ilişkileri yurt dışı ilişkileri ile dikkat çekmektedir.Okulun yanı sıra barınma konusunda da Kyk yönetiminde olan kız ve erkek yurtları öğrencilere kapılarını açmış temiz ve güzel bir başlangıca adım atmaları sağlanmıştır.

Ordu Üniversitesi Taban Puanları 2013

Aynı zamanda okul öğrenci kulüplerine de önem vermekte ve öğrencilerin paylaşımcı kültürel ve sosyal kişiler olması için çalışmakta ve 22 öğrenci kulübüyle bunu desteklemektedir.  Okul aynı zamanda uzaktan eğitimi de bir felsefe edinmiş ve her genci eğitmeyi amaçlamaktadır. Kampüs hayatı son derece güzel olan okul öğrencilerine deniz ve ormanı sunarak onlar için daha özel bir alan yaratmayı amaçlamıştır. Okul son derece büyük bir alan üzerine kurulmuş güzel bir kampüsten oluşmaktadır.

Ordu Üniversitesi İletişim

Okul 10 fakülteden, 3 enstitüden, 3 yüksekokuldan, 10 meslek yüksekokulundan oluşmaktadır. Ve okul öğrencilerini de akademik bünyesine katmaktadır.Okul değişim programları ile öğrencilerini farklı kültürler tanıtma yolunda zevklendirmektedir. Ve büyük bir başarısı söz konusudur. Okul içerisinde öğrenci bilgilendirme servisleri son derece etkindir. Bütün öğrencilerin öğrenmek istediklerine yanıt bulunmaktadır. Sınav sistemi ile okula öğrenci kabulü yapılmaktadır. Ve verilen mesleki eğitim son derece etkili başarılı olmaya yöneliktir.

 

Ordu Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment