Osmaniye İl Tarım Müdürlüğü

Osmaniye İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Osmaniye İl Tarım Müdürlüğü olarak İlimizde ve bağlı bulunan ilçelerimizde toprak örnekleri alınıp tahlilleri yapıldıktan sonra hangi ürün hangi toprakta daha kaliteli ve yüksek hasat verir çalışması yaparız. Bunu yapmamız asli görevlerimizden sadece bir tanesidir.Osmaniye İl Tarım Müdürlüğüne başvuru yapıp ürün yetiştirmeye karar veren çiftçilerimize toprağından analizleri ücretsiz yapılıyor ve toprağın kalitesi ve hangi ürün yetişebileceğinden çiftçimize önerilerde bulunuruz.

Osmaniye İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Başvuruyu yapan çiftçilerimize önerdiğimiz ürünü yapmayı kabul ederse tohum desteği, mazot desteği, doğru zamanda doğru sulama taktikleri ile tarlasını sulamasını, tarladan ürünün hasadında kullanılacak teknolojik tarım malzemeleri ve gereçleri temin edilir veya ona göre destekleme kredisi çıkarılır. Organik tarım projesiyle başvuru yapan çiftçilerimize daha detaylı bir yardım yapılır. Organik tarım her toprakta yapılmayabilir ama bunun tespitini de biz yapmaktayız.

Osmaniye İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Hava şartları ve iklimsel durumlara göre ürün tavsiyesi ve önerileri sunulur.Osmaniye İl Tarım Müdürlüğü olarak hayvancılık ve besicilik işleriyle meşgul olacak çiftçilerimize uygun şekilde yer hazırlaması ve belli şartların oluşması şartı ile damızlık hayvan verilmesi, onların çoğaltılması ,beslenmesi ,etinin kaliteli olması ,hayvansal ürünlerinin satışı ve ekonomik olarak çiftçimize ek gelir sağlanması gibi hizmetlerde çiftçimizin yanındayız.Son zamanlarda önemi artan doğal su kaynaklarında balık üretimi ve satışı sektörüne de yardımcı olmaktayız. Ayrıca her köye bir ürün projemizle ürünlerimiz daha bol yetiştirilmektedir.
Related posts

Leave a Comment