Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Taban Puanları

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi rektörü Orhan Büyük Alacadır. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi; devlet üniversitesidir. 29 Mayıs 2007 tarihinde kurulan okul son derece genç fakat sağlam bir akademik kadroya sahiptir.  Okul bünyesinde 5 fakülte, 2 enstitü, 5 meslek yüksekokulu, 2 de yüksekokul bulunmaktadır. Ve okul son derece iyi bir eğitim vermenin yanı sıra öğrencileri barındırma hizmetini de vermektedir.Devlete bağlı Kyk yurtları ile öğrencilerin güzel başlangıç yaşamasını isteyen okul e devlet tarafından kamu kuruluşu olduğu için takip edilebilir.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Taban Puanları 2013

Bu yurtlar kız ve erkek için iki ayrı düzenlemededir ve yemek barınma ihtiyacını karşılamaktadır öğrencilerin. Okul öğrencilere spor sosyal faaliyetler sunmaktadır. Eğitimin yanı sıra öğrencilere sosyal insan olmanın gerekliliklerini de sunan okul son derece başarılı öğrenciler yetiştirmektedir. Okulda öğrenci kulüpleri son derece aktiftir. Aynı zamanda öğrencilerinden de karosuna katılım yapmasını bekleyen okul çeşitli sınavlar düzenleyerek öğrencilerinin okulda kalmasını da sağlamaktadır.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İletişim

Yatay ve dikey geçiş hakkı sunan okul açtığı kontenjanlar ve puan doğrultusunda öğrencilerini kucaklamaktadır.Yeni olmasına rağmen hızlı bir gelişim içinde olan okul büyük başarılar yaşayan öğrenciler yetiştirmektedir. Ve bahar şenlikleri gibi organizasyonlar ile öğrencilerini mutlu etmektedir. Aynı zamanda düzenlenen kep törenleri ile de öğrencilerini gururlandıran okul mezuniyet heyecanını da öğrencilerine yaşatmaktadır. Ve son derece başarılı bir meslek eğitimi vermektedir.

 

 Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment