Osmaniye Müftülüğü

Osmaniye İl Müftülüğü

Osmaniye İl Müftülüğü görevini şuan Ramazan ÇORTUL yürütmektedir. 1953 yılı Silifke/Mersin doğumlu olan müftü, Adana İmam Hatip Lise ’sinde okuduktan sonra Atatürk Üniversitesi Yüksek İslam Enstitüsünde öğrenim gördü. 1974 yılında görev yapmaya başlayan Ramazan ÇORTUL, 28.05.2007 Tunceli İl Müftülüğü görevinden sonra 19.12.2008’de Osmaniye’de il müftülüğü görevine başlamış ve 5 yıldır görevini başarılı bir şekilde sürdürmektedir. İl Müftü Yardımcılığı görevini ise Abdulhamit ÖVEÇ yürütmektedir.

Osmaniye Müftülüğü Hutbeler

Osmaniye Müftülüğüne bağlı olarak 76 tane camii bulunmaktadır. 76 tane camiinin yanı sıra 46 tane de KUR’AN Kursu bulunmaktadır. Bu KUR’AN Kurslarından 20 tanesi sadece kızlara özeldir. Uzun yıllardır Müftülük görevi yapmakta olan başkan Ramazan ÇORTUL önderliğinde birçok çalışmalar da yapılmaktadır. Osmaniye halkı için açtığı KUR’AN Kurslarında, hem KUR’AN-I KERİM’i öğretmek hem de Osmaniye halkını dini konularda bilgilendirmeyi amaçlayan Müftülük, son yaptığı çalışmada Umre Semineri vermiştir.

Osmaniye Müftülüğü Münhal Kadrolar

21-22 Mayıs 2013 tarihleri arasında gerçekleşen Umre Semineri’nde öğrenci ve velilerini, öğretim görevlisi ve öğretmenleri ile ailelerini, başkanlık personellerini ve ailelerini umre görevleri, umre için gereken maddi ve manevi hazırlığı ve ziyaret edilmesi gereken yerler hakkında bilgilendirmiştir. Bu etkinliğin yanı sıra, dini bilgiler hakkında site üzerinden bilgi vermekte olan ilçemiz müftülüğü, kurban hizmetleri ile Osmaniye halkına vekâlet yolu ile kurban kesim hizmeti vermektedir.Müftülük, Ali beyli Mahallesi Palalı Süleyman Caddesi No:15 Osmaniye’de hizmetlerini sürdürmektedir. Ayrıca ilçemiz müftülüğü hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak içi e-devlet uygulamasını kullanabilirsiniz.

 

Osmaniye Müftülüğü  İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment