Özyeğin Üniversitesi

Özyeğin Üniversitesi Taban Puanları

18 Mayıs 2007 tarihinde kurulan Özyeğin Üniversitesi, Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından İstanbul’da kurulmuştur.Eğitim dili İngilizce olan üniversitenin rektörlük görevini Prof. Dr. Erhan Erkut üstlenmektedir. Üniversitenin kampüsü İstanbul şehri içerisinde yer almaktadır. Üniversitenin kuruluş çalışmaları Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından 2005 yılında başlanmıştır. Kuruluş çalışmaları sırasında öğretim üyeleri, iş dünyası ve lise öğrencilerinden oluşan 500 kişiyi aşkın kişiye “Türkiye ve Dünyada Gelişen Sektörler ve Meslekler Araştırması” yapılmıştır.

Özyeğin Üniversitesi Taban Puanları 2013

Yapılan araştırmalar sonucunda yürütülen tasarım çalışmalarında üniversitenin temel değerleri ve vizyonu belirlenmiştir. Belirlenmiş olan vizyon çalışmasında yenilikçi ve çağdaş eğitim sistemini benimseyen üniversite öğrencilerine yaratıcı bilgiler aşılamak için tüm imkanlarını seferber etmiştir. Üniversitenin kuruluşu Mayıs 2007 tarih ve 26526 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 5656 sayılı kanun ile gerçekleştirilmiştir. 2008 yılında İstanbul Altunizade Kampüsünde ilk öğrencilerini karşılayan üniversite Eylül 2011 tarihinde Çekmeköy  Kampüsünde eğitime başlamıştır.

Özyeğin Üniversitesi İletişim

Üniversitenin eğitim için hizmet verdiği toplam alan 136 bin metrekaredir. Üniversitenin ilk üç yılında eğitime başlayan öğretim üyelerinin yüzde 60’ı dünyada ilk yüz başarısı ve yüzde 85’i ise ilk 200’de yer alma başarısı göstermiş üniversitelerinden gelmişlerdir.2012 yılında ilk mezunlarını veren üniversite 2012-2013 akademik yılında 5 fakülte ve 2 yüksekokul ile eğitim hizmeti vermektedir. Üniversite e devlet kullanımı konusunda öğrencilerine yardımcı olmaktadır.

 

Özyeğin Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment