Pamukkale Üniversitesi

Pamukkale Üniversitesi Taban Puanları

Pamukkale Üniversitesi rektörü Hüseyin bağcıdır. Pamukkale Üniversitesi; bir devlet üniversitesidir ve kamı kuruluşu olduğu için e devlet ile kontrol edilebilir. Ve uzun yıllardır Denizli’de eğitimin temellerini oluşturmaktadır. 1992 de kurulan ve başta Dokuz Eylül üniversitesine bağlı olan okul artık kendi adında eğitimi vermektedir. Ve kendi mezunlarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Okul bünyesinde 28 bin mezun vermiştir.

Üniversite Taban Puanları 2013

Birim olarak da oldukça gelişmiş olan üniversite 3 enstitü 7 fakülte ve 5 yüksekokul 8 meslek yüksekokulundan oluşmaktadır. Ve zaman geçtikçe gerekli olan birimleri açan okul gelişmeye devam etmekte ve kendini geliştirmiş sosyal bireyleri iş hayatına hazırlamayı amaç edinmektedir. Okul bünyesinde araştırma merkezleri kurulmuştur. Ve bu birimler son derece faydalı işlere imza atmaktadır. Bünyesinde hastane ve kütüphane bulunduran okul hem sağlığa hem bilime verdiği önemi de kanıtlamaktadır. Ve aynı zamanda değişim programlarından yararlanan okul son derece önemli bir öğrenci değiştirme noktasıdır. Aynı zamanda öğrenci kulüpleri ve akademik profesyonelliği ile de göz dolduran okul büyük bir önem taşımaktadır.

Pamukkale Üniversitesi İletişim

Öğrencilerini de bünyesine katan okul birçok meslekten birçok öğrenciye kapısını açmıştır aynı zamanda yatay ve dikey geçiş imkânıyla da öğrencilere kapılarını açmıştır. Mezuniyet ve bahar şenlikleri ile okul öğrencilere üniversitenin bütün keyiflerini yaşatmaktadır. Aynı zamanda okul içerisinde öğrencilere yardımcı olacak birimler bulunmakta öğrencilerin bütün talep ve ihtiyaçlarına cevap verilmektedir.

 

Pamukkale Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment