Piri Reis Üniversitesi

Piri Reis Üniversitesi Taban Puanları

8 Şubat 2008 tarihinde İstanbul şehrinde kurulan Piri Reis Denizcilik Üniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Osman Kâmil Sağ’dır.Pîrî Reis Üniversitesi’nin eğitim dili İngilizcedir. Üniversiteye girebilmek için LYS’nin MF4 puan türüne göre kurum tarafından istenen barajın geçilmesi gerekmektedir. Belirlenen baraj puanını geçen öğrenciler daha sonra sözlü mülakat ve bedeni yeterlilik aşamalarını da aşmak zorundadır. Üniversite sadece denizcilik alanında e devlet hizmeti verdiği için denizcilik dallarında öğrenci alımı gerçekleştirmektedir.

Piri Reis Üniversitesi Taban Puanları 2013

Üniversitenin kuruluşunu Türk Deniz Eğitim Vakfı gerçekleştirmiştir. Vakıf 52 Asil Kurucu Üye tarafından 7 Ocak 1993 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur.Türk deniz taşımacılığını ileri seviyelere ulaştırmayı amaçlayan vakıf bu doğrultuda doğru personel i yetiştirmek için Piri Reis Üniversitesini kurmuştur. Bu amaç doğrultusunda vakıf İ.T.Ü.   Denizcilik Fakültesine, 9 Eylül Denizcilik Yüksekokuluna, K.T.Ü. Denizcilik Fakültesine ve diğer denizcilik kurumlarına gerekli maddi destekte bulunmaktadır. Vakfın verdiği destekler halen başarılı bir şekilde sürdürülmektedir.

Piri Reis Üniversitesi İletişim

4 Aralık 2003 tarihinde genel kurul tarafından yapılan toplantıda  Türk Deniz Eğitim Vakfı ve Deniz Ticaret Odası, Oda Meclisi Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulları Deniz adamı eğitimi alanında Yükseköğretim düzeyinde hizmet veren Türk denizcilik üniversitesi olarak hizmet vermeyi amaçlamıştır.Alınan bu karardan sonra vakıf Yüksek Öğretim Kurumuna belirlemiş olduğu tüm belgeleri ulaştırarak 9 Şubat 2004’te Üniversite Kuruluş ve Açılış Başvurusunu gerçekleştirmiş ve 8 Şubat 2008 tarihinde üniversiteyi eğitime kazandırmıştır.

 

Piri Reis Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment