Rize İl Sağlık Müdürlüğü

Rize  Sağlık Müdürlüğü

Rize İl Sağlı Müdürlüğü’nde, İl Sağlık Müdürü görevini Dr. Mustafa TEPE yürütmektedir. Sağlık Müdürlüğü Yardımcılığı görevini Dr. Tekin KIZILHAN ve Dr. Serhat TALAŞ yürütmektedir. Zikrullah TÜFEKÇİ, Mustafa ÇELİK, Ahmet İNCE ve Yıldız METE ise Şube Müdürlüğü görevlerini yürütmektedir.Rize Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak Evde Sağlık Hizmetleri kurulmuştur. 12 Toplum Sağlığı Merkezi, 1 Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 3 Devlet Hastanesi olmak ve 1 Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olmak üzere 17 birim Evde Sağlık Hizmetleri vermektedir.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi

Evde Sağlık Hizmeti kapsamında bulunmakta olan hastalıklar ise terminal dönem anlık bakım gerektiren hastalıklar, ileri derece kas hastalıkları, hastanede yatılı tedavi gördükten sonra taburcu edilmiş olan fakat evde tedavilerin sürdürülmesi gereken hastalıklar ve evde sağlık hizmeti kapsamında ihtiyaç duyulmakta olan ağız ve diş sağlığı hizmetlerini vermektedir. Fakat hizmet kapsamında acil durumlar bulunmamaktadır. Bu tip durumlar için 112 Acil’i aramanız gerekmektedir. Ayrıca bilinci yerinde ve sağlık sorunları çok ağır olmayan hastalar, hizmete dâhil değildir. Evde sağlık hizmeti vermekte olan birimler; Rize Merkez Toplum Sağlığı Merkezi, Çayeli Toplum Sağlığı Merkezi, Pazar Toplum Sağlığı Merkezi, Ardeşen Toplum Sağlığı Merkezi, Fındıklı Toplum Sağlığı Merkezi, olmaktadır.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü Adresi

Ayrıca Hemşin Toplum Sağlığı Merkezi, Çamlıhemşin Toplum Sağlığı Merkezi, Güneysu Toplum Sağlığı Merkezi, Derepazarı Toplum Sağlığı Merkezi, İyidere Toplum Sağlığı Merkezi, İkizdere Toplum Sağlığı Merkezi, Kalkandere Toplum Sağlığı Merkezidir. Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Rize Devlet Hastanesi, Çayeli İshakoğlu Devlet Hastanesi, Kaçkar Devlet Hastanesi ve Rize Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’dir.Rize İl Sağlık Müdürlüğü, Emin ettin Mahallesi 53100 Merkez’de Valilik Binası’nda bulunmaktadır. Ayrıca e-devlet uygulaması ile Sağlık Müdürlükleri ve hizmetleri kapsamında daha çok bilgi alabilirsiniz.
Related posts

Leave a Comment