Rize İl Spor Müdürlüğü

Rize  Spor Müdürlüğü

Rize İl Spor Müdürlüğü’nde, İl Spor Müdürü görevini Ömer Yılmaz yönetmektedir. Spor Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi ve birçok tesis vardır. Bunun yanı sıra, Rize’de birçok spor branşını desteklemekte olan Spor Müdürlüğü, bu branşlarda gençlerin eğitim görmeleri ve çeşitli aktivitelere katılmalarını sağlamaya yönelik çalışmalar yapmaktadır.Rize Gençlik Merkezi’nde çeşitli spor branşları ile gençlerin yeni beceriler kazanması, sosyal ve kültürel bilgilerini arttırırken öğrenmeleri de sağlanmaktadır.

Rize İl Spor Müdürlüğü İletişim

Bunun yanı sıra, Müdürlüğe bağlı olan 30 tane tesis vardır. 2 Mart Spor Salonu, 80. Yıl Havalı Silahlar Atış Poligonu, Ardeşen Futbol Sahası ve Spor Salonu, Ardeşen Osman Tatoğlu Doğa Sporları Kamp Eğitim Merkezi, Çamlıhemşin Futbol Sahası, Çayeli Futbol Sahası, Çayeli Kazım Ayvaz Spor Salonudur.  Çay kent Futbol Sahası ve Kamp Eğitim Merkezi, Derepazarı Futbol Sahası, Dursun Ali Erbaş Güreş Eğitim Merkezi, Ekrem Orhon Futbol Sahası, Fındıklı Futbol Sahası ve Spor Salonu, Gündoğdu Futbol Sahası, Güneysu Futbol Sahası ve Spor Salonu, İkizdere Talip Kahraman Futbol Sahası da vardır.

Rize İl Spor Müdürlüğü Adresi

İslam paşa Kapalı Yüzme Havuzu ve Sahil Bandı Açık Spor Tesisleri, İyidere Futbol Sahası ve Spor Salonu, Kalkandere Futbol Sahası, Pazar Futbol Sahası, Pazar Mehmet Akif Pirim Spor Salonu, Pazar Stadı, Rize Merkez Spor Kompleksi ve Spor Tesisleri, Su Sporları Merkezi olmak üzere 30 tesisi bulunmaktadır. 2013’te ülkemizde düzenlenecek olan FIFA 20 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’nda ülkemizde 7 şehrin içerisinde Rize’de bulunmaktadır. Rize Yeni Şehir Stadyumu’nda bu organizasyon dâhilinde karşılaşmalar oynanacaktır.Spor Müdürlüklerinin faaliyetlerine e-devlet uygulaması ile ulaşabilirsiniz. Rize İl Spor Müdürlüğü, İslam paşa Mahallesi Yeni Stadyum Yanı 53100’de hizmet vermeyi sürdürmektedir.

 

Rize İl Spor Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment