Rize İl Tarım Müdürlüğü

Rize İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Rize İl Tarım Müdürlüğü olarak İl ve ilçelerimizde tarım ve hayvancılık sektöründe çalışan ve üreten çiftçilerimize ürün yetiştiriciliğinde ve satışında her türlü desteği veren bir kurumdur.Rize İl Tarım Müdürlüğü’nde hazırlanan yıllık plan ve projelerin tarım arazilerine uygulanmasını kapsayan çalışmalarımız devam etmektedir. Bu çalışmalar yapılmadan önce tarım arazileri tespit edilmesi ve toprak analizleri yapılması ayrıca hangi toprakta hangi ürün daha uygun oluyor diye laboratuar ortamında denemeler yapılması ve en son uygulamada çiftçimizin toprağına ekebileceği ürünleri tavsiye etmektir.

Rize İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Bütün bu işlemlerden sonra seçilen ürünler için Tarım müdürlüğümüzde belirlenen yıllık plan ve projeler uygulanmaya başlanır. Ayrıca hayvancılık ve besicilik işleri ile ilgilenecek çiftçimize hangi hayvanı yetiştireceği hakkında bir incelemeden sonra besicilik için şartlarının uyumluluğu ve yeterliliği tespit edilir ve destekleme kredileri ile damızlık hayvan desteği başlar ve bu sayede çiftçilerimize her türlü sahada ürün ve kredi desteği verilmektedir.Rize İl Tarım Müdürlüğü olarak hizmetlerimiz sadece bu kadar değildir.

Rize İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Ürünlerin belirlenmesinden sonra tohum desteği, mazot desteği, toprağın sürülmesi  ve işlenmesi için teknolojik araçlar ve gereçler , yem desteği, mazot desteği, gübre desteği vb. verilmekte olup daha fazlası maddi kredilerle karşılanmaktadır. Ayrıca ülkemizde daha yeni olan bir uygulama da organik tarımdır. Tohumculuk ve yemcilik alanlarının kaliteli verimli ve hasadının yüksek olmasını sağlamak için çalışmalar devam etmektedir.

 

Rize İl Tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment