Rize Milli Eğitim Müdürlüğü

Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Rize Milli Eğitim Müdürlüğü’nde müdürlük görevini Saffet YILDIRIM yürütmektedir. Müdür yardımcılıklarını ise Ahmet Hamdi YILMAZ, Baki KESİCİOĞLU, Mustafa KALENDER ve Mustafa Kemal MOLLAMERDOĞLU yürütmektedir.Rize Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri; Ardeşen Milli Eğitim Müdürlüğü, Çamlıhemşin Milli Eğitim Müdürlüğü, Çayeli Milli Eğitim Müdürlüğü, Derepazarı Milli Eğitim Müdürlüğü, Fındıklı Milli Eğitim Müdürlüğü olmaktadır.

Rize Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Ayrıca Güneysu Milli Eğitim Müdürlüğü, Hemşin Milli Eğitim Müdürlüğü, İkizdere Milli Eğitim Müdürlüğü, İyidere Milli Eğitim Müdürlüğü, Kalkandere Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pazar Milli Eğitim Müdürlüğü’dür. Rize’de Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 280 tane okul bulunmaktadır. Bu okullardan 12 tanesi anaokulu, 92 tanesi ilkokul, 81 tanesi ortaokul, 58 tanesi lise olmak üzere 243 okul bulunmaktadır. 27 tane de eğitim merkezi bulunmaktadır. Ayrıca Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi de Rize’de bulunmaktadır. Okul öncesi eğitim şenlikleri ile çocukların eğitime başlarken eğlenmesi ve arkadaş ortamına alışabilmesi amaçlanmıştır. Rize Valisi Nurullah ÇAKIR, Milli Eğitim Müdürü Saffet YILDIRIM, Milli Eğitim Şube Müdürleri Pınar ER, Eyüp SOLMAZ ve Cem Tuncay’ın katılımı ile gerçekleşen şenliklerde, öğrenciler ve velilerin eğlenceli bir zaman geçirmesi de sağlandı.

Rize Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Başka bir etkinlikte ise Emniyet Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak olarak düzenlemiş olduğu seminerde, liseli gençler madde bağımlılığı konusunda bilgilendirildi. Bu bilgilendirmede, gençlerin bazı zorluklar ve madde bağımlılığına başlama eyleminin sebep olduğu nedenleri gençlere açıkladıktan sonra, bunlarla nasıl başa çıkılacağı da gençlere aktarıldı. E-devlet ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın projelerine ulaşabilirsiniz.Rize Milli Eğitim Müdürlüğü, Emin ettin Mahallesi Valilik Binası Kat:3 Merkez’de bulunmaktadır.

 

Rize Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment