Rize Müftülüğü

Rize İl Müftülüğü

Rize İl Müftülüğünde İl Müftülüğü görevini Yusuf DOĞAN yürütmektedir. Yusuf DOĞAN, 1956 yılında Sivas’ta doğmuştur. Sakarya’da İmam Hatip Lisesi okuyan Yusuf DOĞAN, Bursa Yüksek İslam Enstitüsünde öğrenim görmüş ve 1981 yılında buradan mezun olmuştur. 10.05.2010 tarihinde Bursa Müftülüğünde İl Vaizi olarak görev yapmış olan Yusuf DOĞAN, 17.11.2011 tarihinde Rize İl Müftüsü olarak atanmıştır. Yusuf DOĞAN, 2 senedir müftülük görevini başarı ile sürdürmektedir. Müftü Yardımcılığı görevini ise Ali ÇAKMAK, Rüstem CAN ve İsmail TEMEL yürütmektedir.

Rize Müftülüğü Hutbeler

Rize’de Merkez Camileri, Belde Camileri ve Köy Camileri olarak 3 bölgede camiler bulunmaktadır. Merkez’de 90 adet Camii, Beldelerde 26 tane Camii ve Köylerde 123 tane Camii olmak üzere, Müftülüğe bağlı toplamda 239 adet Camii bulunmaktadır. Ayrıca Müftülüğe bağlı olan 36 tane KUR’AN Kursu bulunmaktadır. Bu KUR’AN Kurslarından 11 tanesi sadece kızlara KUR’AN Kursu vermekte, diğer 25 KUR’AN Kursu ise belirli bir saat içerisinde bayanlara, belirli bir saat içerisinde de erkeklere hizmet vermektedir. Müftülüğe bağlı KUR’AN Kursları, tamamen ücretsizdir.

Rize Müftülüğü Münhal Kadrolar

Ücretsiz olarak verilen bu hizmet ile halkın din bilgilerini arttırmak ve KUR’AN-I Kerim’i öğrenmeleri sağlanmaktadır. Müftülük, çeşitli yarışmalar ve konferanslar düzenlemekte ve halkın din konusunda bilgilenmesini, bilgilenirken eğlenmesini sağlamaktadır. Daha detaylı bilgiye ise e-devlet ile ulaşabilmeniz mümkündür. . Ayrıca Ramazan ve Kurban Hizmetleri de vermektedir.Rize İl Müftülüğü, Reşadiye Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:71’de hizmet vermektedir. Ayrıca, 0464 214 26 79(80) nolu telefondan Müftülüğe ulaşabilirsiniz.

 

Rize Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment