Rize Orman İşletme Müdürlüğü

Rize Orman İşletme Müdürlüğü Personel Alımı

Rize Orman İşletme Müdürlüğü,645 sayılı Orman ve Su İşleri Bakanlığının teşkilat gerekçeleri hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye istinaden kurulmuştur. Kuruluş amaçları orman ve doğal su kaynaklarını korumaktır. Bunun yanı sıra doğal yaşamın sürdürülebilmesi, ormanların içindeki hayvanları, her türlü tehlikeye karşı korumak ve hayvanların nesillerini sürdürmesini sağlamaktır.

Rize Orman İşletme Müdürlüğü Misafirhanesi

Ormanlar milli servet olup aynı zamanda toplumsal olarak sağlıklı nesillerin yetişmesinde en büyük değerlerdir. Sadece doğaya verdikleri yararlar değildir ormanları vazgeçilmez yapan. İçinde yaşayan tüm canlılara da hem barınak hem de beslenme kaynağı olmasıdır. Rize Orman İşletme Müdürlüğü diğer orman müdürlükleri gibi bölgesinde bulunan hayvan türlerine göre milli parklar oluşturmuştur. Nesli tükenen birçok hayvan ve canlı bu sayede yok olmaktan kurtarılmıştır. Yoğun yağış alan bölgede sel baskınları ve heyelanlarda çok olmaktadır.

Rize Orman İşletme Müdürlüğü İletişim

Orman işletmesi yaptığı ağaçlandırma çalışmaları sayesinde bu baskınları ve toprak kaymalarını en alt seviyeye düşürmüştür.Bölgede ve tüm ülkede yaz aylarında meydana gelen orman yangıları yüzünden binlerce alan yok olmaktadır. Çoğu insan kaynaklı çıkan bu yangınların önlenmesi için Rize Orman İşletme Müdürlüğü ormanların belirli metrekareler aralığında açık alanlar, geniş yollar yaparak yangın tahliye alanları oluşturmuştur.
Related posts

Leave a Comment