Rize Üniversitesi

Rize Üniversitesi Taban Puanları

Rize Üniversitesi rektörü Arif Yılmazdır. Rize Üniversitesi; 17 Mart 2006 da kurulmuş bir devlet üniversitesidir ve kamu kuruluşu olduğu için e devlet ile kontrol edilebilir. Başarılı kadrosuyla göz dolduran okul belirli bir taban puan ile Lys ve Ygs sınavlarında ki başarı doğrultusunda öğrencilerine kapılarını açmaktadır.Üniversitede 4 fakülte 2 enstitü bulunmaktadır bu enstitüler 2008 yılında açılmıştır. 3 meslek yüksekokulu bulunmaktadır ve rektörlüğe bağlı 6 bölüm ile birçok başarılı öğrenci yetiştirmiştir.

Rize Üniversitesi Taban Puanları 2013

Öğrenciler Kyk yurtlarında kalabileceği gibi özel yurtlarda da kalabilmektedirler. Fakat bu yurtlara KYK sitesinden başvuru yapmak gerekmektedir. Ve kız erkek için iki ayrı yurt bulunmaktadır. Okul birçok değişim programı ile çalışmakta ve bunlar Avrupa birliği standartlarında götürmektedir. Öğrencilerin yapancı öğrencilerle tanışmasının yanı sıra başka ülkeleri görme avantajları da olmaktadır. Okul aynı zamanda araştırma laboratuvarlarına da sahiptir. Bilim adamları geliştirme konusunda eğitimler vermektedir.

Rize Üniversitesi İletişim

Okulda tıp fakültesi tam donanımıyla hem yöre halkına hizmet vermekte hem de öğrencilerini yetiştirmektedir.Okul sürekli olarak derslerini ve birimlerini güncellemektedir. Öğrencilerine dersin yanı sıra öğrenci kulüpleri ile sosyal insan olma konusunda da teşvikte bulunan okul mezuniyet törenleri ve şenlikleri ile de öğrencileri mutlu etmektedir. Okulda yardım alınabilecek birimlerin yanı sıra öğrencilere sürekli olarak öğrenci işlerinden yardım edilmektedir. Ve bunun yanı sıra okul yatay ve dikey geçiş programları ile öğrencilere kapılarını açmaktadır.

 

Rize Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment