Sakarya İl Spor Müdürlüğü

Sakarya  Spor Müdürlüğü

Sakarya İl Spor Müdürlüğü il genelinde gençlere sporu sevdirmek ve sporun faydalarını göstermek için İl Spor Müdürü Salih KOŞA ve onunla birlikte çalışanları sürekli çalışmalarına devam etmektedir.Sakarya İl Spor Müdürlüğü verdiği ve yaptığı çeşitli spor faaliyetleri ile Sakarya halkının spor konusunda ki eksikliklerini gidermeye çalışmaktadır. Müdürlüğün çalışmalarından anında haberdar olmak istiyorsanız resmi sitesinden her türlü bilgiyi edinmeniz mümkündür.

Sakarya İl Spor Müdürlüğü İletişim

Ayrıca e- devlet kanalıyla da spor faaliyetlerini takip edebilirisiniz. Müdürlük Ali Fuat Cebesoy Stadı ile Sakarya yeni stadyumu futbol karşılaşmalarını izleyicilerine sunmaktadır. Olimpik kapalı yüzme salonu ile de sporculara yüzme konusunda uzman eğitmenler eşliğinde eğitim vermektedir. Akyazı Kuzuluk Spor Tesisleri de yakında hizmete girmek için gün saymaktadır. Müdürlük hentbol aday hakem kursu vermektedir. Ayrıca spor masörü gelişim seminerleri vererek masörleri eğitmektedir. Çeşitli dallarda lisanslı ve faal olarak sporcular bulunmaktadır.

Sakarya İl Spor Müdürlüğü Adresi

Satranç sporu yapan lisanslı 2043, faal olarak ta 911 sporcu bulunmaktadır. 4784 lisanslı sporcu ve 773 faal spor yapan kişi ile karate sporu ikinci gelmektedir. Basketbol dalında 2792 lisanslı sporcu oynarken 489 sporcu da faal olarak bu sporla uğraşmaktadır. Lisanslı yüzme sporcusu 881 dir.Spor alanında ki hizmetlere devam eden müdürlük Arabacı Alanı Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Anadolu Lisesi Karşısı No: 10 da hizmet vererek sporu her yaştan insana sevdirmeye çalışmaktadır.

Sakarya İl Spor Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment