Sakarya İl Tarım Müdürlüğü

Sakarya İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Sakarya İl Tarım Müdürlüğü olarak çalışma alanımız olan il ve ilçelerimizdeki tarımcılık ve hayvancılık uygulamalarını takip etmek, desteklemek ve üretimin kalitesini arttırmak için çalışan bir kurumdur. Çiftçilerimizin toprak analizlerinden yola çıkılarak hangi tür toprakta hangi ürün hasadı daha çok olur bunun tespiti yapıldıktan sonra tarıma uygun olan bölgelerde üretimin teşvik edilmesi açısından çiftçilerimize ürün önermesi yapılıyor. Bundan sonrasında seçilen ürünün yetiştirilmesi için imkanlar tarafımızdan sunuluyor.

Sakarya İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Gerekli olan tohum ve gübre desteklemesi ile mazot desteği ile de yardımcı olunan çiftçilerimize ayrıca ürün yetiştiriciliği hakkında seminerler ve eğitimler verilmektedir.Sakarya İl Tarım Müdürlüğünde Hayvancılık üretimi için başvuran çiftçilerimize de damızlık hayvan desteklemeleri, yem ve veteriner desteği sunulmaktadır. Kaliteli et ve et üretimi için verilen hayvanların bakıldığı ortamlar ve mekanlar için çeşitli şartlar bulunmaktadır. Bu şartları yerine getiren çiftçilerimize uygun şekilde hayvan desteklemeleri, yemleri ve sağlık kontrolleri ücretsiz yapılmaktadır.

Sakarya İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Ayrıca ülkemizde yeni sektör olan Organik tarım ve hayvancılık uygulamalarından faydalanmak isteyen üreticilerimize gerekli şartlar ve durumlarda istenilen destek verilmektedir.Sakarya İl Tarım Müdürlüğü olarak yıllık plan ve projelerle desteklenen tarım ve hayvancılık uygulamalarından faydalanılan bölgelerimiz için kalite kontrolü ve ürün besin değerlerinin tespiti devamlı yapılmaktadır. Daha yeni olan bir uygulama da balıkçılık ve arıcılık sektörleridir. Bu işlerle uğraşan çiftçilerimize de gerekli destekler verilmektedir.

 

Sakarya İl Tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment