Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü 3 Şubat 2012’de göreve gelen İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz SANDIKÇI ve çalışma arkadaşları ile birlikte Sakarya halkına eğitim hizmeti vermektedir.Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü hizmetlerini ve çalışmalarını internet ortamında sunarak velilere ve öğrencilere büyük kolaylık sağlamıştır. Sunduğu birtakım hizmetler ile eğitim konuları hakkında bilgi alınmasını mümkün kılmıştır. İnternet ortamında sunduğu hizmetler, e-okul sistemi ile öğrenci her türlü bilgiye ulaşmaktadır.

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

E- posta hizmeti ile okullar, kurumsal kullanıcılar, ilköğretim 4.ve 5.sınıf öğrenci ve öğretmenleri hakkında bilgi alınabilmektedir. MEBBİS Hizmeti sayesinde tüm öğretmenlere bilişim eğitimi vermektedir. Veli bilgilendirme sistemi ile velilerin kendi çocukları hakkındaki dersler ile ilgili bilgilere ulaşılması sağlanmıştır. Sınavla öğrenci alan okulların taban ve kontenjanlarına internet yoluyla ulaşma fırsatı sunmuştur. Mezunları için meslek ve teknik ortaöğretim mezunlarını izleme projesini başlatmıştır.

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

İnternet TV ve radyo kanalıyla örgün ve yaygın eğitim alan öğrencilere yardımcı olmayı amaçlamıştır. Etwinning sistemi ile Avrupa okul ortaklıkları e-eşleşme projesine imza atmıştır. Yabancı devletlerden eğitim bursları alımı konusunda öğrencileri bilgilendirmektedir. İlde ortaöğretim 25, ilköğretim 27, Meslek ve Teknik Eğitimde de 42 okul ve 1 üniversite hizmet vermektedir. Öğretmen sayısı 8747, öğrenci sayısı 179.875. Müdürlük sitesinden e- devlet ile ilgili her hizmete ulaşmanız mümkündür. Müdürlük Resmi Daireler Kampüsü Camili Mahallesi’nde eğitim hizmetine devam etmektedir.

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment