Sakarya Müftülüğü

Sakarya İl Müftülüğü

09 Ocak 2012’de göreve başlayan il müftüsü İlyas SERENLİ ve çalışma arkadaşları Sakarya ve ilçelerine, Sakarya İl Müftülüğü adı altına din hizmeti vermektedir.Sakarya İl Müftülüğü Sakarya ve çevresindeki ilçelere din hizmetleri götürerek onların dini konularda ki her türlü sorularını cevaplamakta ve onların eksikliklerini gidermeyi amaçlamaktadır. Müftülüğün her türlü uygulamalarına, çalışmalarına ve hizmetlerine resmi sitesinden ulaşmak mümkündür.

Sakarya Müftülüğü Hutbeler

Din ile ilgili merak edilen her türlü sorular, hac ile ilgili bilgiler, verilen vaazlar, hutbelerin içerikleri, hadis ve ayetlerin açıklamaları ve devletin kurumları ile ilgili bilgilere ulaşmak için e-devlet linkinin bulunması gibi kişiye faydalı bilgileri siteden bulmanız mümkündür. Uygulamadaki projeler cami ve Kuran kurslarında her gün her namazdan sonra bir hadis ve meal okunması projesi ile her ay 30 adet hadis belirlenip ilçelere gönderilecektir. Vaaz sunum ve uyguma projesi ile de görevli vaizler tarafından hazırlanan sunumlar değerlendirilecektir.

Sakarya Müftülüğü Münhal Kadrolar

Kuran kursu öğreticilerinin hizmet içi eğitimleri projesi ile de amaçlanan eğitimcilerin 2 aşamalı ve 5 haftalık bir eğitimden geçmeleri amaçlanmaktadır. Tashihi hu ruf kursu, din hizmetleri sınıflarında görev yapan personelin eğitimi diğer projelerdir. Müftülük bütün konular ile ilgili duyurularını ve çalışmalarını sitede ayrıntılı olarak belirtmiştir.Müftülük 760 M2 arsa üzerinde 2062 M2 kullanım alanına sahip olup Sakarya Müftülük Sitesi Milli Egemenlik Caddesi No:31 numarada hizmetlerine devam etmektedir.

Sakarya Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment