Sakarya Üniversitesi

Sakarya Üniversitesi Taban Puanları

Ülkemizin en güzide üniversitelerinden bir tanesi olan Sakarya Üniversitesi 1992 senesinde eğitim alanında hizmet vermeye başlamıştır. O günden bugüne çağdaş ve bilimin ışığında modern bir eğitim metodunu benimseyen okul, saygın rektörlerle anılmıştır. Üniversitenin bugünkü rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’tır. Barınma, ulaşım, sosyal aktiviteler, olanaklar, kütüphane, şehir vb. birçok kriteri değerlendirdiğimiz zaman birçok öğrenci için buranın çok cazip bir yer olduğunu söylemek çok zor değildir.

Sakarya Üniversitesi Taban Puanları 2013

Sakarya’nın şehir olarak İstanbul’a yakın olması önemli bir tercih sebebidir.Sakarya Üniversitesi 1992 yılında kurulmuş olmasına rağmen, kökeni 1970li yıllara dayanmaktadır. Çünkü o dönem bir yüksek okul olarak hizmet vermiş, bir dönem de İstanbul Teknik Üniversitesi’ne bağlanmıştır. Tam manasıyla bağımsız olduğu sene 1992 senesidir. 1992 yılından bu yana fakülte ve bölüm sayısını hızla arttırmış olan Sakarya Üniversitesi, çok hızlı bir gelişim içine girmiştir. Şehre bu yönüyle çok önemli bir hava ve katkı sağlayan okulda, Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İlahiyat Fakültesi gibi birimler söz konusudur.

Sakarya Üniversitesi İletişim

Yurt ve barınma imkanları birçok öğrenci için çok önemli bir ölçüdür.Bu anlamda Sakarya Üniversitesi’ne baktığımız zaman 4000 öğrenciye hizmet verebilecek özel yurtlar ve okula bağlı olarak hizmet veren 3600 kişilik bir yurt kapasitesi dikkat çekicidir. E devlet sistemi de Üniversite tanıtımlarına yer verdiği için oradan da geniş bir bilgi alabilirsiniz.

 

Sakarya Üniversitesi  İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment