Samsun İl Tarım Müdürlüğü

Samsun İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Samsun İl Tarım Müdürlüğü ilimizde ve ilçelerimizde tarım ve hayvancılık işleriyle meşgul olan çiftçilerimiz için uygun ürünleri tespit etmek, yetiştirilmesine yardımcı olmak, doğru toprakta doğru ürün tespiti ve uygulama sahaları oluşturma uygulamaları ile çiftçimize hem maddi hem de ekonomik alanlarda destek vermek görevlerimiz vardır.Samsun İl Tarım Müdürlüğü’nde belli branşlar da çalışan ekiplerimiz vardır. Bu ekipler ilimiz ve ilçelerimizde tarıma uygun arazilerin tespiti ve toprak analizlerini yaparlar. Bu analizlerden sonra tarıma uygun olan bölümlerde hangi ürünün daha kaliteli olarak ekilebileceğine kanaat getirilir ve çiftçilerimize yıllık plan ve projelerimiz çerçevesinde destekler verilmektedir.

Samsun İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Aynı şekilde hayvancılık sektörü için tespitler yapılır ve hayvancılık yapılacak yerlerin temizliği, uyumu , sağlıklı ortam oluşması gibi belli şartların yerine getirilmesinden sonra hayvancılık veya besicilik yapmaya karar veren üreticilerimize damızlık hayvan desteği yanında gerekli oranda yem desteği ve et kalitesini arttırmak için gerekli, önlemler alınmaktadır. Organik hayvancılıkta olan uygulamalar daha yeni olmakla birlikte başlayan doğal su kaynaklarında balıkçılık ve su hayvanları yetiştiriciliğine de destek verilmektedir.

Samsun İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Samsun İl Tarım Müdürlüğü olarak çiftçilerimize uygun toprakta en yüksek verimi alacakları ürünlerin tespiti ve yetiştirilesi için destek verilmesi, her köye bir ürün projesiyle beraber ürün çeşitliliğinin ve kalitesinin arttırılması çalışmaları ayrıca organik tarım çalışmalarında da ilimizde çalışmalar devam etmektedir. Arıcılık ve balıkçılık alanları da gelişmeye devam ediyor.
Related posts

Leave a Comment