Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü Samsun halkının ve diğer insanların eğitim alanındaki ihtiyaçlarını gidermek için faaliyetlerine devam etmektedir. 1994 yılından bu yana idarecilik yapan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Mustafa CORA eğitim alanında hizmetlerine devam etmektedir.Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim alanında yaptığı çalışmalar ile kişilerin aydınlanmalarına katkıda bulunmaktadır. Müdürlük resmi sitesi yoluyla her türlü bilgiyi anında öğrencilere, öğretmenlere ve velilere duyurmaktadır. Merkezi Sınav Sistemi ile ilgili yapılacak olan sınavları internet yoluyla duyurmaktadır.

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Resmi kurumlar ile ilgili sınavlar hakkında bilgi almak için de bu müdürlüğün sitesine bakmanız yeterli olacaktır. E- devlet sistemini kullanarak ta eğitim ile ilgili merak ettiğiniz her türlü konuya ulaşmanız mümkündür. Motorlu taşıt sürücü adayları sınav tarihleri ve açık öğretim kurumlarına giriş sınavları hakkındaki duyuruları buradan öğrenmeniz mümkündür. Belirli gün ve haftaların kutlanmasıyla ilgili bilgiler almak için de bu siteden yararlanmanız mümkündür. 2012-2013 yılında ilk ve ortaöğretimde okutulacak ders kitaplarını ve yayınevlerini buradan temin edebilirsiniz.

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü  Adresi

Uzaktan eğitim almak isteyen öğrenciler internetten müdürlüğe başvurarak bu konu hakkında bilgi alabilmektedir. Derslik başına düşen öğrenci sayısı olarak İlköğretim 26, ortaöğretim 27, Mesleki ve Teknik Eğitim 37 olarak belirtilmektedir. İlde bir tane üniversite bulunmaktadır. Okul sayısı 1636 olarak geçmektedir. Kale Mah. Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat. 3 adresinde hizmetlerine devam etmektedir.

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü İçin tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment