Samsun Müftülüğü

Samsun İl Müftülüğü

Dini konularla ilgili her türlü bilgi alabilmek ve bilgiye ulaşmak için Samsun İl Müftülüğü bu alanda hizmet vermektedir. İl Müftüsü olarak Yrd. Doç.Dr. Hayrettin ÖZTÜRK hizmet vermektedir.Samsun İl Müftülüğü hizmetlerine son hızla devam etmektedir.  Kişilerin din ile merak ettiği bütün sorulara gerek internet aracılığıyla gerekse mail yoluyla cevap vermektedir. Müftülük 17 ilçedeki şubeleri aracılığıyla hizmetlerini halka ulaştırmaktadır.

Samsun Müftülüğü  Hutbeler

Vaaz programlarını internetten takip etmek mümkündür. Hutbe dinlemek için ise yine site sayfalarını ziyaret etmek mümkündür. Müftülük din konusunda çocukların düzgün eğitimi için diyanet çocuk süreli yayın hizmetleri vermektedir. Kuran’ı Kerim bölümünü hizmete sokarak Kur’an dinlemek, öğrenmek, hatim yapmak, mealleri ve tefsirleri hakkında bilgi edinmek, herhangi bir sureni herhangi bir ayeti hakkında bilgi edinmeyi mümkün kılmıştır. Verdiği diğer hizmetler de cami devirleri ile ilgili işlemlerin tamamlanması 2 gün içinde olmaktadır.

Samsun Müftülüğü  Münhal Kadrolar

Bu işlemler için dilekçe, caminin ismi ve caminin devir tutanağı gibi belgeler istenmektedir. Camide verilen dersler için bilgi almak 1 saat içinde cevap bulmaktadır.Hac için yapılacak olan ön kayıt, kesin kayıt ve umre kayıt işlemleri yarım saat içinde gerekli belgeler sağlandıktan sonra sonuçlandırılmaktadır. Cami yapımına izin verilmesi işi için yapılan işlemlerin sonuçlandırılması 15 gün içinde olmaktadır. Müftülükte çalışan toplam personel sayısı 55 kişidir. Hançerli Mah. Müftülük Sitesi No: 108 müftülüğün adresidir.
Related posts

2 thoughts on “Samsun Müftülüğü

  1. Aslan

    Selamü aleyküm hocam size bir sorum olacak değerli vaktinizi aldığım için hakkınızı helal edin. Hocam ben abdest aliyorum hemen bozuyorum bazen bir namazda 3 veya 4 kere abdest aliyorum, namaz kilarkende çok bozuyorum, ben ne yapmam gerekiyor hocam bana yardimci olursaniz sevinirim.

  2. mehmet özkan

    sayın müftüm değerli insan ben terme müftülüğümden şikayetciyim eşim 8 senedir terme merkes kuran kursunda sikortasıs calıştı ve şimdi temizlikci geldi ve eşim atıldı atana temizlikci terme müftü yardımcısı hüseyin pekşenin kızıdır ve eşimin 8 senelik emeği boşa itti bu gul hakkı değilmi ve torpil değilmi dine hizmette kull hakkı yemek varmı evver beylede terme müftüsüylede görüştüm sahipcıkmadılar ve yasal işlemlere buracat ettim en son biz fakirinsanlarız ama yapılan büuük hksıslık var ne olur düzeltin

Leave a Comment