Samsun Orman İşletme Müdürlüğü

Samsun Orman İşletme Müdürlüğü Personel Alımı

Samsun Orman İşletme Müdürlüğü, Orta Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı faaliyet göstermektedir. İşletme müdürlülükleri kendi bölgesindeki ağaçları ve doğal yapıyı korumak, gereken bakımı yapmak, koordineli iş takibi yaparak , mevcut düzeni korumak zorundadırlar .Karadeniz Bölgesinde yer alan Samsun  birçok yönden de önem arz etmektedir. Gerek doğal zenginlikleri, gerekse tarihi değeri ve bulunduğu coğrafi yapı bakımından çok önemli bir ilimizdir. Bu sebeple var olan orman ve doğal zenginliklerinin de iyi korunması ve muhafaza edilmesinin yanında, düzenli bir bakıma da ihtiyacı vardır.

Samsun Orman İşletme Müdürlüğü Misafirhanesi

Samsun Orman İşletme Müdürlüğü bu amaçla kurulmuş ve faaliyetlerini bu amaçla sürdürmektedir. Karadeniz Bölgesinde yer alan Samsun, doğal tarihi ve kültürel zenginlikleri, deniz, kara, hava, demiryolu ulaşım olanakları ile bölgenin turizm potansiyeli  en yüksek ilerindendir. Gelen yerli ve yabancı tüm insanların memnun edilmesi için orman işletme müdürlüğünün çevrede oluşturduğu doğal parklar, mesire alanları oluşturulmuştur.

Samsun Orman İşletme Müdürlüğü İletişim

Ayrıca ,üretim, ağaçlandırma, yangın  yolları ve yangın şeritleri ile ilgili orman ve orman yolları ağını tespit etmektedir. Böylece yeni  projeler  dahilinde üretim, ağaçlandırma ve yangın sahalarıyla ilgili ve bu sahalara ulaşılmasını sağlamaktadır. Samsun Orman İşletme Müdürlüğü küçük çaptaki yapım, bakım ve onarım işlerini yaparak bölgede işlerin aksamamsı ve süratle ilerlemesini sağlamaktadır.
Related posts

One thought on “Samsun Orman İşletme Müdürlüğü

  1. mustafa tanrıverdi

    Merhaba.Ben batman kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesinde görev yapan devlet memuruyum.Çocuğumun Üniversite kayıt işlemleri için geleceğim Samsunda misafirhanenizde birkaç gün misafir olarak kalmak istiyorum.misafirhaneniz ile ilgili ücret,konaklama vs.ilgili tarafıma bilgi verebilirmisiniz? Selamlar…

Leave a Comment