Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü

 Şanlıurfa  Sağlık Müdürlüğü

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü; ilçe sağlık, özel sağlık hizmetleri, eczacılık ve tıbbi cihaz, araştırma ve sağlığın geliştirilmesi, acil ve afetlerde sağlık hizmetleri, yönetim hizmetleri, kamu sağlık hizmetleri, halk sağlığı hizmetleri ve sağlık bilgi sistemleri şube müdürlüklerinden oluşmaktadır. İl sağlık müdürüne müdür yardımcıları ve şube müdürleri yardımcı olmaktadır.

 Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü  personel Listesi

Müdürlüğe bağlı; 1 ağız ve diş sağlığı merkezi, 1 eğitim ve araştırma hastanesi, 1 kadın hastalıkları ve doğum hastanesi, 1 çocuk hastalıkları hastanesi ve 11 devlet hastanesi bulunmaktadır. Müdürlük halkın sağlığını korumak ve çalışanlarına moral vermek için birçok etkinlikler ve seminerler düzenlemektedir. Müdürlük personellerine yaz sonunda Çanakkale- Gökçeada da kamp düzenleyerek yaz tatillerini etkin kullanmalarını sağlamaktadır. Müdürlük UMKE(Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) ile sağlık personellerinden istekli olarak katılanlara doğal afetler ve olağandışı durumlarda ne yapmaları gerektiği hakkında eğitim vermektedir.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Adresi

ÇATOM(Çok Amaçlı Toplum Merkezinde) müdürlüğe bağlı diş hekimleri diş taraması yaptı ve sonunda diş macunu ve fırçası dağıtarak diş konusunda toplu bir muayene yapmıştırlar.  Hemşire haftası kapsamında hemşireleri mutlu etmek amacı ile müdürlüğe bağlı yetkililer il sağlık müdürlüğündeki ebe ve hemşireleri ziyaret edip, onlara karanfil dağıtarak haftalarını kutladılar. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü olarak Uz. Dr. Erdoğan Doğan görev yapmaktadır. E Devlet de geçen bilgilere göre Erdoğan Doğan görevine 06 Aralık 2012 tarihinde başlamıştır. Müdürlük merkez bina olarak Bağlarbaşı Mah. İpekyol Cad. Merkez adresinde bulunmaktadır.
Related posts

Leave a Comment