Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü; Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Halfeti, Harran, Hilvan, Siverek, Suruç ve Viranşehir olmak üzere on İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hizmet vermektedir. Mili Eğitim Müdürüne; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Eğitim Denetmenleri Başkanı bağlı olarak çalışmaktadır.

 Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Müdürlüğe bağlı 2.096 okul/ kurum, 10.590 derslik, 586.965 öğrenci ve 19.617 öğretmen bulunmaktadır. Müdürlük olarak öğrenciler ve halkın daha iyi eğitim alabilmeleri için birçok etkinlikler düzenlemekte ve en son teknolojileri sunmaktadır. Müdürlük bünyesinde yardıma ihtiyacı olan öğrenciler için giysi ve kırtasiye yardımı yapılarak onların da sıkıntı çekmeden rahat bir şekilde eğitim alabilmeleri amaçlanmaktadır. Kız Çocuklarının Okullaştırılmasının Arttırılması Projesi(KEP) ile kız çocuklarına önem verilip, eğitim haklarını kullanabilmeleri sağlanmıştır.

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi ile örgün ve okul dışı eğitimi kapsayan öğrenme süreci ve öğrenmenin sadece okulda değil hayat boyu devam ettiği süreç olarak tanımlanmaktadır. Müdürlük sosyal, sportif ve eğitim alanında dereceye giren öğrencilere başarılarını kutlamak ve diğer öğrencilere de örnek olmasını sağlamak amacıyla hediyeler vererek öğrencileri bu alanlara teşvik etmektedir. Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü olarak Metin İlci görev yapmaktadır. E Devlet de geçen bilgilere göre Metin İlci buradaki görevine 17 Aralık 2012 tarihinde başlamıştır. Müdürlük Yenişehir Mah. Prof. Abdulkadir Karahan Cad. Harran Üniv. Yanında bulunmaktadır.

 

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment