Seçmen Sorgulama

Seçmen Sorgula
Yeni seçim sisteminin gelmesi ile evinizde yaşayan seçmenlerin ve ya yaşı gelen kişilerin seçimde oy kullanıp kullanamayacaklarını anlamanın en iyi yolunu size sunuyoruz. Yaklaşan seçim ve evde yaşayan on sekiz yaşını yeni dolduran vatandaşların oy kullanıp kullanmadığını anlamak için artık mahallenizde yer alan muhtarlığa gitmenize gerek yok. Size en yakın il ve ilçede ye alan P.T.T şubesinden birisine gidip; İki TL karşılığında ücret ödeyerek; E Devlet  kapalı ve sadece sizin tarafınızdan açılabilecek olan zarf ile e devlet adlı internet sitesine girerek; en yakın zamanda size verilen şifreyi değiştirerek; kendinize ait olan bilgilerinizi anında görebilirsiniz. Açılan pencereler ile kendi telefon numaranızı ve mail adresinizi girerek; güvenlik seviyesiniz daha da arttırabilirsiniz.

 Seçmen Kaydı Sorgulama

Site yer alan sekmekler ile seçmen sorgula seçeneğine tıkladığınız zaman; sizin seçimde oy kullanıp kullanamadığınızı ve  seçmek kaydınızın gözüküp gözükmediğini en kolay ve en hızlı şekilde öğrenebilirsiniz. Daha önceden bu bilgiyi öğrenmek için muhtarlığa gitmeniz ve sıra beklemeniz gerekiyordu. Artık buna son verebilecek olan bu site ile size ait olan birçok bilgi hakkında sorgu yapabilir ve en güvenli bilgiyi alabilirsiniz. İsterseniz; bilgilerinizin yazıcıdan çıktısını alarak; bu bilgileri yazılı bir şekilde kullanabileceksiniz.

Seçmen Bilgileri Sorgulama
Seçmen olabilmek için; on sekiz yaşını doldurmuş olmanız gerekir. Gün ay ve yıl olarak ne kadar hesaplasanız da; belki seçmen listesinde kaydınız olmayacaktır. Gün ay ve yıl olarak en iyi bilgiyi sizin için e devlet şifresi ile evinize getiriyor ve en iyi şekilde bilgilenmenizi sağlıyor. Oy kullanmak; ülkemizde önemli bir yer tutmaktadır. Her yurttaşın oy kullanması bir zorunluluktur.

Seçmen Bilgileri
İsterseniz kendi seçeceğiniz IP numarası ile dilerseniz paylaşımınızı kendi bilgisayarınıza açabilirsiniz. Böylelikle başka bir bilgisayardan sizin bilgilerinize ulaşılma imkanı olmayacaktır. Telefonunuza Size gelen bilgilendirme mesajları ile hangi saatte ve ne zaman sisteminize giriş yapıldığını en açık şekilde ve anında öğreneceksiniz. İnternet; her zaman kullanışlı ve bizim için faydalıdır. Dışarıya çıkmak yerine; evden birkaç dakikanızı ayırarak; sizin için en önemli olan bilgileri elde edebileceksiniz.

 

SEÇMEN SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ.
Related posts

Leave a Comment