Selçuk Üniversitesi

Selçuk Üniversitesi Taban Puanları

Birçok şehre hayat verdiği gibi açıldığı ilk günden bu yana Konya’ya da deyim yerindeyse yeniden soluk kazandıran Selçuk Üniversitesi, bugün itibari ile Anadolu’nun en prestijli okullarından bir tanesi durumundadır. Gerek okula ait barınma, beslenme,  bilim imkanları, gerek kültürel faaliyetler, gerek öğrencilerin başarıları, gerek bölüm sayısındaki yüksek nicelik, bu okulun tercih edilmesinde hep önemli bir rol oynamıştır.

Üniversite Taban Puanları 2013

Selçuk Üniversitesi bugün toplamda 16 adet fakülteye sahiptir. Bunun yanında bir de 4 adet enstitü ile yabancı dil okuluna, beden eğitimi yüksekokuluna, sağlık yüksekokuluna, onlarca araştırma uygulama merkezine sahip çok büyük bir ilim yuvasıdır. Toplamda baktığımız zaman son verilere göre Konya’da bu Üniversiteye bağlı olarak 80 bin civarında öğrencinin kayıtlı olduğu söylenmektedir. Şehir, büyük oranda Üniversitenin ihtiyaçlarına göre planlamıştır. Bir öğrenciye gerekli olabilecek bütün sosyal olanaklar hem şehirde hem de okulda mevcut durumdadır.

Selçuk Üniversitesi İletişim

Merkezde bulunan yerleşkenin şehir merkezine bir nebze uzak olduğunu söylemek mümkün olsa da ulaşım alternatifliğinin çokluğu sayesinde okula gitmek sorun değildir.  Konya’daki bu köklü okulun tarihsel uzantıları bizi 1955 yılına kadar götürmektedir.  Okulun rektörü şu an itibari ile Prof. Dr. Hakkı Gök beldir. Okulda devlet yurtlarının dışında özel yurtlarda da barınan binlerce öğrenci bulunmaktadır. Birçok bloktan oluşan devlet yurdunda özel erkek ve kız yurtları söz konusudur. Selçuk Üniversitesi’ne ilişkin detaylı bilgilere e devlet sitesinden de ulaşmak mümkündür.

 

Selçuk Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment