Siirt İl Tarım Müdürlüğü

Siirt İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Siirt İl Tarım Müdürlüğü, Siirt ilimiz ve ilçelerimizde bulunan tarımcılık ve hayvancılık sektörlerindeki uygulamaları çiftçilikle uğraşan vatandaşlarımıza gerekli desteklerin verilmesi ve üreticilerin istedikleri yönde topraklarına verimli ürünleri ekmesine imkan verilmesi, Hayvancılık sektöründeki son uygulamalar ışığında besicilik uygulamaları için destekte verilmektedir.Siirt İl Tarım Müdürlüğü olarak ilimiz ve ilçelerimizde tarım arazilerinin tespiti ve en uygun ürünün bulunması, ayrıca çiftçimize ürünler hakkında bilgilendirme ve eğitim çalışmaları verildikten sonra en uygun ürünler teklif edilir .

Siirt İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Seçilen ürünlerin tarlalara uygulanmasını sağlıklı bir şekilde sağlamak için İl Tarım Müdürlüğümüzde yapılan yıllık planlardan yola çıkarak uygulamalar yapılır. Bu sayede en uygun toprakta en uygun ürün projesi işlemeye başlar. Hasat zamanında alınan sonuca göre ürün kalitesi ortaya çıkar. Aynı şekilde tarımda olduğu gibi hayvancılıkta da aynı uygulamalar vardır. Besicilik yapacak çiftçilerimize hayvanların barınması, sağlığı,beslenmesi,çoğaltılması gibi uygulamaları için de belli şartların oluşması gerekiyor. Bu şartları oluşturan çiftçilerimize hayvan desteği,mazot desteği, yem desteği gibi desteklemeler verilmektedir.

Siirt İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Siirt İl Tarım Müdürlüğü olarak son zamanlarda gelişen bir sektörde organik ürünlerin yetiştirilmesidir. Organik tarımcılık alanında çalışmak isteyen üreticilerimize gerekli tohum ve gübre çeşitleri tarafımızdan sunuluyor. Ayrıca Organik hayvancılık sektöründe doğal su kaynaklarında su canlıları yetiştirilmesi çalışmalarımızda vardır. Arıcılık ve balıkçılık sektörleri de gelişmeye açık olan sektörlerdir. Tarım müdürlüğümüz tarafından da desteklenmektedir.
Related posts

Leave a Comment