Siirt Üniversitesi

Siirt Üniversitesi Taban Puanları

E devlet sistemi öğrencileri de düşünerek Türkiye’deki bütün üniversite öğrencileri için fakülte tanıtımları ya da bilgilendirme sistemlerine imkan sağlamıştır. Ülkemizde son dönemlerde hemen hemen her şehirde bir Üniversite hayali ve sloganıyla birçok üniversite kurulmuştur. Bu okulların hem o şehre ekonomik ve kültürel olarak, hem de sosyal olarak çok büyük bir katkı sağladığı kesindir. Bu anlamda ülkemizde her şehirde bir üniversitenin varlığı müthiş bir gelişmedir. Bu projelerden nasibini alan Siirt Üniversitesi, Dicle Üniversitesi’ne bağımlı iken 2007 senesinde bağımsız bir üniversite haline gelmiştir.

Siirt Üniversitesi Taban Puanları 2013

Okulun rektörlüğünü bugün Prof. Dr. Murat ERMAN yürütmektedir.Okulun genel manada tarihsel yolculuğuna baktığımız zaman, 2007 senesinde kurulmuş olmasına rağmen 1970lere değin uzanabildiğini görmekteyiz. İki adet enstitü, üç adet fakülte, dört meslek yüksek okulunun bulunduğu okulda bir de sağlık yüksek okulu bulunmaktadır. Bu fakülteler arasında Eğitim Fakültesi, Fen- Edebiyat Fakültesi ve Ziraat Fakültesi bulunmaktadır. Yaklaşık 5000 civarında öğrencisi olan Siirt Üniversitesi, 300’e yakın personeli ile de hizmet vermektedir.

Siirt Üniversitesi İletişim

Okul, Siirt merkezinde bulunmaktadır. Burada ulaşım, şehrin bütün merkezlerinden sağlanmaktadır. Kendini her akademik yılda bir nebze daha yenileyen ve geliştiren okul,   barınma ve beslenme olanaklarıyla da dikkat çekmektedir. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı olarak yaklaşık 900 öğrenci kapasiteli yurt dışında özel yurtlar da söz konusudur.

 

Siirt Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment