Sinop İl Tarım Müdürlüğü

Sinop İl Tarım Müdürlüğü Misafiehanesi

Sinop İl Tarım Müdürlüğü Sinop ili ve ilçelerindeki tarım arazilerinin ürün analizlerine göre araştırılması ve ürün yetiştirilmesi için çalışan bir kurumdur. Ayrıca hayvancılık sektörü üzerinde de çalışmalar yapmaktayız. Yeni gelişen sektörler üzerinde plan ve projeler üreten ve bunları tarım arazilerine uygulanmasını destekleyen bir kurumdur. Başlıca görevlerimiz arasında; Tarım yapılacak arazilerin tespiti, toprak analizleri ile desteklenerek toprağa uygun en iyi ürün tespiti , verimliliği, hasat zamanındaki kalitesi gibi çalışmalar yapılmaktadır.

Sinop İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Sinop İl Tarım Müdürlüğü son zamanlardaki hayvancılık sektörünün zayıflamasını göz önüne alarak bölgemizde besicilik ve hayvan üreticiliği yapacak çiftçilerimize belli şartlardan sonra gerekli gördüğü alanlarda hem hayvan desteği hem de kredi imkanı sunmaktadır. Çünkü hayvancılık tesis gerektiren teknik aletler ,yer , sağlıklı koruma, yem desteği,et kalitesini arttıran uygulamalar ile çiftçilerimize destek verilmektedir.Bütün bu uygulamalar sunulurken çiftçilerimize gerekli konularda sunumlar ve uygulamalı anlatımlar yapılmaktadır.

Sinop İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Gerek tarım uygulamaları gerekse hayvancılık alanında gerekli teknolojinin çiftçilerimize sunulması ve ürün kalitesinin arttırılması çalışmaları devam ederken yıllık plan ve projelere bağlı kalınarak yapılan uygulamaların da takibi yapılmaktadır.Sinop İl Tarım Müdürlüğü’nde Her köye bir ürün sisteminin doğru uygulanması sonucu hem topraktan en yüksek verim hem de ürün olarak daha bol ürün elde edilmiş oluyor. Ülkemizde daha yeni gelişen organik ürünlerin üretimi için de kaynak yaratmaktayız. Balıkçılık ve arıcılık sektörleri de gelişmektedir.

 

Sinop İl Tarım Müdürlüğü İçin tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment