Sinop Üniversitesi

Sinop Üniversitesi Taban Puanları

Karadeniz’de Bolu ve Trabzon’da bulunan güçlü Üniversitelere Sinop şehri de dahil olmuştur. 23007 senesinde kurulan Sinop Üniversitesi, hızlı bir gelişim göstererek başarılı bir biçimde hizmet vermektedir. 6 adet fakültesi iki adet yüksekokulu, beş adet meslek yüksek okulu ve son olarak da iki adet enstitüsü olan Üniversitenin, şehir için çok büyük bir anlamı vardır. Şehre, kısa sürede olumlu bir hava katan Üniversite, iyi bir öğrenci şehri olma yolunda ilerlemektedir.Şirin bir Karadeniz şehri olan Sinop, sosyal yaşamı ve doğal, tarihsel güzellikleriyle buraya gelen öğrencileri büyülemektedir.

Sinop Üniversitesi Taban Puanları 2013

Fen Edebiyat, Su Ürünleri, Eğitim, İlahiyat ve İdari Bilimler gibi fakülteleri olan üniversitenin şu an itibari ile rektörlüğünü Prof. Dr. Recep Bircan yürütmektedir. Sinop’ta bir öğrenciyi sosyal açıdan tatmin edecek her türlü olanak mümkündür.Geçtiğimiz dönemlerde ilk mezunlarını veren Sinop Üniversitesi bünyesinde de birçok öğrenci kulübü bulunmaktadır. Henüz ilk senesinde yaklaşık 2500 öğrenci sayısına ulaşmayı başaran okulda, 100’e yakın akademik personel bulunmaktadır.

Sinop Üniversitesi İletişim

Üniversitede Fen Edebiyat Fakültesi, Su ürünleri fakültesi, eğitim fakültesi, sağlık meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulu, fen bilimleri enstitüsü ve sosyal bilimler enstitüsü merkez yerleşkede bulunmaktadır. Bunların dışında Boyabat ve Ayancık gibi Sinop ilçelerinde de yüksek okullar söz konusudur. Şehirde ulaşım barınma beslenme ve kütüphane hizmetleri öğrencileri son derece tatmin etmektedir. Öğrenciler e devlet üzerinden genel bilgilere bakabilmektedir.

 

Sinop Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment