Şırnak Emniyet Müdürlüğü

Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü

Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü; asayiş, basın ve hakla ilişkiler, bilgi işlem, bilişim suçlarıyla mücadele, bölge trafik denetleme, çelik kuvvet, çocuk şube, e.k.k.m, eğitim şube, evrak arşiv, güvenlik, havaalanı, hukuk işleri soruşturma, istihbarat, kaçakçılık ve organize suçlar, koruma, lojistik, muharebe elektronik, olay yeri inceleme ve kimlik tespit, özel güvenlik, özel harekât, pasaport, personel, polisevi, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, silah ruhsat isl., sosyal hizmetler, terör ile mücadele, toplum destekli polislik, trafik denetleme, trafik tescil, yabancılar şube müdürlükleri ve özel büro amirliğinden oluşmaktadır.

 Şırnak Emniyet Müdürlüğü Randevu

Müdürlük bünyesinde; bilgi edinme, eğitim, yabancı, silah ruhsat, araç tescil, sürücü belgesi, pasaport ve özel güvenlik işlemleri yapılmaktadır. İl müdürlüğüne; Cizre, Silopi, İdil, Uludere, Beytüşşebap ve Güçlükonak olarak altı ilçe emniyet müdürlüğü bağlıdır. Ayrıca birde Habur Kara Hudut Kapısı Amirliği il müdürlüğüne bağlı görev yapmaktadır. Müdürlük olarak ekonomik, sosyal, sportif yönden kısıtlı olan öğrenciler için basketbol, futbol, voleybolda lisans sahibi olabilmeleri için çalışmalar yürütmektedir. Şırnak Emniyet Müdürlüğü daha çok sınır kaçakçılığı ile mücadele ile uğraşmaktadır.

Şırnak Emniyet Müdürlüğü Adresi

Sınır kapısından ülkemize kaçak yoldan sokulmaya çalışan pek çok kaçakçılığın önlenmesinde başarılı şekilde faaliyet göstermektedir. Müdürlük ayrıca çocukların sokaktan uzak kalması için çeşitli projelerle gençleri bilinçlendirmeyi hedeflemektedir. Şırnak 1. sınıf Emniyet Müdürlüğünde Avni USTA görev yapmaktadır.  Müdürlük, Bahçelievler Mahallesi, Gaffar Okan Caddesi Şırnak Merkez adresinde bulunmaktadır.

 

Şırnak Emniyet Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment