Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü

Şırnak  Sağlık Müdürlüğü

Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü; acil ve afetlerde sağlık hizmetleri, araştırma bilgi sistemleri, sağlığın geliştirilmesi ve halk sağlığı, yönetim hizmetleri ve sağlık hizmetleri şube müdürlüklerinden oluşmaktadır. İl sağlık müdürüne, müdür yardımcıları ve şube müdürleri yardımcı olmaktadır. Müdürlüğe bağlı; 12 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu, 7 toplum sağlığı merkezleri, 1 verem savaş dispanseri 1 açs/ap merkezi, 50 aile sağlık merkezleri,  2 a.d.s.m ve 7 devlet hastanesi bulunmaktadır. Müdürlük halk sağlığına önem vererek yararlarına her türlü faaliyetlerde bulunarak bilgilendirme amaçlı birçok etkinlikler düzenlemektedir.

Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü Personel listesi

Obezite ve hareketli yaşama ilgi çekebilmek amaçlı bayanlar ve erkeklerin katıldığı halk koşusu düzenleyerek sonunda dereceye girenlere ödüller verilmektedir. Halk yanında kendi çalışan personeline de birçok bilgilendirme amaçlı seminerler düzenlemektedir.  Hemşire tekniker ve teknisyenlere yönelik travma ve resüsitasyon kursu eğitimi verilerek çalışanların da eğitimlerine katkı sağlanmaktadır. Sağlıklı Hayat Ormanı Projesi ile ağaç dikme etkinliği gerçekleştirilerek, insanlara doğa sevgisini ve çevre bilincini oluşturmak, aynı zamanda bu etkinlik için toplum için önemli olan organ bağışına da dikkat çekilmek istenmiştir.

Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü Adresi

Cizre Devlet Hastanesinde bulunan Kanser Erken Teşhis, Travma ve Eğitimde kanserle ilgili insanları bilinçlendirmek ve erken teşhisi aşılamak amaçlı birçok etkinlikler düzenleyerek kanseri erken teşhis ile önlemeyi amaçlamaktadır. Şırnak İl Sağlık Müdürü olarak Dr. Ahmet BARIŞ görev yapmaktadır. E Devlet de geçen bilgilere göre müdürlük Cumhuriyet Mah. Hastane Cad. No:12 73000 adresinde bulunmaktadır.
Related posts

Leave a Comment