Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğü

Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğü; Beytüşşebap, Cizre, Güçlükonak, Silopi, İdil ve Uludere olmak üzere altı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile hizmet vermektedir. İl Milli Eğitim Müdürüne İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Eğitim Denetmenleri Başkanı ve İl Milli Eğitim Şube Müdürleri bağlı olarak çalışmaktadır. Müdürlüğe bağlı; 590 okul/ kurum, 3.790 derslik, 145.604 öğrenci ve 5.332 öğretmen bulunmaktadır. Müdürlük olarak öğrencilerin daha iyi şartlarda ve en son teknolojiler ile huzurlu güvenli bir ortamda eğitim alabilmeleri imkânı sağlamak için birçok çalışmalar yapıp seminerler düzenlemektedir.

Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Bunlardan biri de öğrencilerin en yeni teknolojiler ile eğitim alabilmesi için FATİH Projesi kapsamında eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak, bilişim teknolojileri araçlarını öğretmek ve derslerde daha etkin kullanılabilmesini sağlamak amaçlı okulöncesi, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki okullar için her öğrenci ve öğretmenlere tablet bilgisayar, LCD Panel Etkileşimli Tahta dağıtmaktadır. Ayrıca kız çocuklarının okuması içinde birçok projeler ve seminerler düzenlemektedir. 14-18 yaş ve 19 yaş üstündekileri meslek edindirmek, okula gitmeyip de kendini geliştirmek, boş zamanlarını değerlendirebilmek ve iş imkânı elde edebilmeleri için meslek eğitim kursları açmaktadır.

Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Müdürlük Türkiye genelinde yapılan sınavlarda dereceye girenleri unutmayarak başarıların kutlamak ve diğerlerine de örnek olmalarını sağlamak amacı ile kutlama programları düzenlemektedir. Şırnak Milli Eğitim Müdürü olarak Yüksel ARSLAN görev yapmaktadır. E Devlet de geçen bilgilere göre Yüksel ARSLAN görevine 27 Aralık 2012 tarihinde başlamıştır. Müdürlük Atatürk Mah. Cumhuriyet Cad. No:66 adresinde bulunmaktadır.

 

Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment