Şırnak Müftülüğü

Şırnak İl Müftülüğü

Şırnak il müftülüğü; Beytüşşebap, Cizre, Güçlükonak, Silopi, İdil ve Uludere olmak üzere altı İlçe müftülüğü ile hizmet vermektedir. İl müftüsüne; İl müftü yardımcıları, vaizler, uzmanlar ve şefler, İl müftülük şube müdürleri bağlı olarak çalışmaktadır. Müftülük bağlı bulunduğu il ve ilçelerde insanlara hizmet etmeyi amaç edinmiştir.  İnsanların ihtiyacı olan bilgileri vermekte olup gerekli her türlü hizmetleri vermektedir. Fakir ve yardıma muhtaçlara yardımcı olmakta ve diğer kurumlarla birlikte hareket etmektedir.

Şırnak Müftülüğü Hutbeler

Özellikle yaz aylarında öğrencilerin zamanlarını verimli geçirmelerini Kur’an-ı Kerim’i ve İslam dinini öğrenebilmeleri için Kur’an Kursu açmakta ve öğrencilerin daha başarılı ve eğlenceli bir şekilde öğrenebilmeleri için farklı etkinlikler düzenlemektedir. Müdürlüğe bağlı olarak açılan Kur’an Kurslarına gelen öğrencilerin aktif ve daha faydalı eğitim almalarını sağlamak amacı ile kurslar arasında yarışmalar düzenlemektedir. Çocuk yaşta dini bilgilerin öğretilmesi daha önemlidir ve çocukken öğrendikleri her şey hayat boyu devam eder. Bu amaçla sürekli olarak camiye devam eden çocuklara teşvik amaçlı bisikletler hediye etmiştir.

Şırnak Müftülüğü Münhal Kadrolar

Hacca gitmek isteyenler için adaylar için seminerler düzenleyerek hac ibadeti ile ilgili tüm bilgileri vermektedir. Müftülüğe bağlı olarak çalışan Aile İrşat Bürosu kadın, çocuk ve gençlere önem vererek onların yararlarına seminerler düzenleyerek, birlikte önemli günleri kutlayarak destek olmaktadır. Şırnak İl Müftüsü olarak Abdullah KAPLAN görev yapmaktadır. E Devlet de geçen bilgilere göre Abdullah KAPLAN görevine 03 Aralık 2006 tarihinde başlamıştır. Müftülük, İsmet Paşa Mahallesi Karahan Sokak No:13 Şırnak Merkez adresinde bulunmaktadır.
Related posts

Leave a Comment