Şırnak Üniversitesi

Şırnak Üniversitesi Taban Puanları

Son birkaç senede ülkemizin her şehrinde bir Üniversite kurma düşüncesi meyvelerini vermeye başlamıştır. Bununla birlikte en az gelişmiş Güneydoğu bölgesindeki vilayetlerin hemen hemen hepsine yavaş yavaş üniversiteler kurulmaktadır. Daha önce bir yüksekokul veya meslek yüksekokulu olarak yakın illerdeki okullara bağlı olan okullar, bugün itibari ile bağımsızdır. Bunlardan bir tanesi de Şırnak Üniversitesi’dir. Şehre olan katkısı ve kültürel değerleri ile oldukça önemli bir yerde duran üniversite, gelişimini sürdürmektedir.

Şırnak Üniversitesi Taban Puanları 2013

2008 yılında eğitim hayatına merhaba diyen okul, mühendislik fakültesi, ilahiyat fakültesi ve idari ve iktisadi bilimler fakültesine sahiptir. Ayrıca iki adet de enstitüye sahip olan Şırnak Üniversitesi’nde rektör Prof. Dr. Ali Akmaz olmuştur. Şırnak meslek okulu ve Cizre meslek yüksekokulu da ilave fakülteler arasındadır. Diyarbakır’daki Dicle Üniversitesine bağlı olan yüksekokullar, bugün tamamen Şırnak iline yerleşmiştir.  Okulda öğrenci kulüplerinin fazla olması, yeni kurulan bir okul olmasına rağmen sosyal ve kültürel yaşamın ne denli hareketli olduğunun bir kanıtıdır.

Şırnak Üniversitesi İletişim

Okulda fotoğrafçılık kulübü, gezi kulübü, kariyer ve girişimcilik kulübü, gençlik kulübü, enerji kulübü, felsefe kulübü, sinema müzik ve folklor kulübü gibi kulüpler yer almaktadır. Bunların her biri öğrencilere yeni bir aktivasyon olanağı sunmaktadır. Öğrenciler e devlet kanalıyla okul notlarına bakabilir ya da okullarına ait bilgileri kontrol edebilir. Üniversitede bir adet kız, iki adet erkek olmak üzere üç öğrenci yurdu bulunmaktadır.

 

Şırnak Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment