Sivas İl Sağlık Müdürlüğü

Sivas Sağlık Müdürlüğü

Sağlık konusunun her zaman daha ileri gitmesinin gerekliliğini ve önemini belirterek bu konuda halkı bilinçlendirmek için birçok çalışmalar yapan Sivas İl Sağlık Müdürlüğü bu alanlarda birçok başarılı faaliyetlere imza atmaktadır. 1975 yılında Sivas’ın Yıldızeli Kavak köyünde dünyaya gelen ve yurdun birçok yerinde başarılı çalışmalarda bulunmuş olan Dr. Bahattin İlter bulunmaktadır. Eylül 2011’de Sivas İl sağlık Müdürlüğü görevine atanan ve halen görevini başarılı bir şekilde yürüten İlter evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sivas İl Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi

Müdürlük misyonunda deneyimli ve eğitimli olan personelin iştiraki ile var olan yasalar doğrultusunda dünü, bugünü, yarını değerlendirip kaynakları zamanında ve yerinde olarak kullanarak çalışan kişilerin memnuniyeti çerçevesinde sağlık hizmetlerini programlamasını yapmaktır. E-devlet sitesinin şifresi ile girerek sağlık bakanlığı, hasta hakları ve sağlık konuları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Acil durumlarda ve afetlerde hastanelerden önce acil olan sağlık hizmetlerini yürütmek görevlerinin başında gelmektedir. Kamu, özel kurum ve kuruluşların bakanlık politikasını ve düzenlemelerini olan uyumları denetlemektedir.

Sivas İl Sağlık Müdürlüğü Adresi

Hastaneler aile hekimliği ve diğer sağlık hizmetlerinin yürütüldüğü kurum ve kuruluşların tüm birimlerinin denetimlerinin yapılıp teftiş edilerek incelenmesini sağlamaktadır. Yaptıkları çalışmalarda hasta memnuniyetine, hasta haklarına önem vererek sağlık istatistikleri toplamaktadır.  Müdürlük olarak sosyal faaliyet alanlarına destek vermekte seminerler, konferanslar ve bazı aktiviteler düzenlenmektedir. İl ve ilçe genelinde 22 sağlık kurumu bulunmaktadır. Müdürlüğümüz Rahmi Günay Cad. Merkez- Sivas adresinde hizmet vermeye devam etmektedir.
Related posts

Leave a Comment