Sivas İl Tarım Müdürlüğü

Sivas İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Sivas İl Tarım Müdürlüğü olarak ilimizde ve ilçelerimizde tarım ve hayvancılık alanlarında çiftçilerimize yardımcı olmak gelişen teknolojiye uygun ürün yetiştiriciliğine yardımcı uygulamaları yapmak ve desteklemek için çalışan kurumdur.Uygulamalarımıza bakacak olursak; Tarım alanlarının tespiti ve toprak analizleri, ürünler için tohum uygulamaları, gübre desteği, mazot desteği, genç ağaç ve fidan desteği sunmak, Hayvancılık sektörü için hayvan desteği, damızlık hayvan seçimi verilmesi, üretilmesi, yem desteği, kaliteli et üretimi ve hayvan bakımı için tesis desteğinin  sağlanması , Organik ürün yetiştirilmesi için çalışmaların yapılması, yıllık plan ve projelerin uygulanması için çalışma yapmaktır.

Sivas İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Sivas İl Tarım Müdürlüğü olarak tarım arazilerinin tespiti ve gerekli analizlerden geçerek hangi ürünün hangi toprağa uygun olacağı tespit edildikten sonra ürün tarlaya uygulanır.  Ürünün ekilmesinden hasadına kadar geçen sürede gerekli kontroller yapılarak en kaliteli ürünün alınmasını sağlıyoruz. Hayvancılık sektöründe de ilk olarak uygun bir alanın oluşturulması sonrasında hayvan desteği , yem desteği ile sağlıklı olarak yetiştirilmesi açısından önemli sağlık kontrolleri için veteriner desteğimizde ücretsiz verilmektedir.

Sivas İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Hayvancılıkta önemli olan et kalitesi ve üretimidir.Sivas İl Tarım Müdürlüğü yıllık planlarına yeni giren bir diğer sektörde organik tarım ve hayvancılık uygulamalarıdır. Organik tarım için gerekli tespitler yapıldıktan sonra yüksek kalitedeki yemlerimizle üreticimiz desteklenir. Hayvancılıkta ise; Doğal su kaynaklarında yetiştirilmeye başlayan balık ve su canlıları üretimi çoğaltılması ve ticareti de desteklenmektedir.

 

Sivas İl Tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

One thought on “Sivas İl Tarım Müdürlüğü

  1. Turan

    37729540074
    ne kadar tarım desteği alıcam

Leave a Comment