Sivas Müftülüğü

Sivas İl Müftülüğü

1954 yılında Bursa’nın İznik ilçesinin Hacıosman köyünde doğan ve daha ilkokula bile henüz gitmeden evvel dedesinden Arapça ve Kur’an-ı Kerim eğitimi alan 1965 yılında ilkokulu bitirdikten sonra Bursa İsmail hakkı tekkesinde hafız olan. Daha sonraları birçok başarılara imza atan ve son olarak 27 Ekim 2009 tarihinden itibaren bugüne kadar Sivas İl Müftülüğü’nde İl Müftüsü olarak Yusuf Şahin görev yapmaktadır. Sayın müftümüz evli ve 4 çocuk babasıdır. Gençlerimize, halkımıza dinimizi ve inceliklerini öğrenme konusunda ayrıca kitabımızı düzgün okumaları için açmış oldukları kurslarda başarılı bir şekilde hizmet vermeyi sürdürmektedirler.

Sivas Müftülüğü Hutbeler

Din hizmetleri verirken geçmişteki deneyimlerden faydalanarak dinin birleştirici görevlerini ortaya çıkarmaktadır. Müftülüğümüz vatandaşlarımızı asılsız olarak bildikleri hurafelerden uzaklaştırarak kurtarmaya ve kişilerin dinimize gereken değeri, saygıyı ve ilgiyi verebilmeleri açısından birçok çalışmalar yaparak gerçek bilgilere sahip olmalarını sağlamaktadır. E-devlet sitesi size birçok konuda bilgi sahibi olmanıza olanak sağlamaktadır.

Sivas Müftülüğü Münhal Kadrolar

Müftülük olarak kendilerine bağlı bulunan 1317 tane cami, kurslar, ibadethaneler vs. sürekli kontrol edilerek herhangi bir problem olup olmadığı araştırılmakta ve denetlenmektedir. Sivas İl Müftülüğü halkın ve toplumun dini açlığına, ihtiyaçlarına ve beklentilerine cevap vermek amacı ile İslam dininin temel ve doğru kaynaklarına dayalı olarak güncel bilgilerle din konularında halkımızı aydınlatmaktadır.    Dini bilgiler verilirken ve hizmetler sunulurken hiçbir zaman dil, renk, cinsiyet ayrımı yapmadan eşit olarak davranılmaktadır. Müftülüğümüz Ahi Emir Caddesi Merkez Sivas adresinde hizmetlerini sürdürmektedir.
Related posts

Leave a Comment