Süleyman Demirel Üniversitesi

Süleyman Demirel Üniversitesi Taban Puanları

Ege bölgesinde İzmir’den sonra Üniversite anlamında en güçlü şehirlerden bir tanesi de Isparta’dır. Üniversitenin şehre olan etkisi şeklinde bakacak olursak, gerçekten Süleyman Demirel Üniversitesi listenin başını oluşturmaktadır. Hatta öyle ki neredeyse bütün bir şehir, Üniversite yaşamına göre şekillendirilmiş durumdadır. Türkiye’nin dört bir yanından onlarca bölümüne yıllarca öğrenci alan okul, ülkenin eski üniversitelerinden bir tanesi durumundadır. 1992 senesinde eğitim yaşamına başlayan okulun bugünkü rektörlüğünü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu yürütmektedir.

Süleyman Demirel Üniversitesi Taban Puanları 2013

Okulda yer alan fakültelere baktığımız zaman okulun ne denli büyük bir eğitimi organize ettiğini görmemiz mümkündür. Dokuz adet fakültesi olan Üniversitenin meslek ve sağlık yüksek okulları ve enstitüleri de dikkat çekmektedir. Mühendislik fakültesi, edebiyat fen fakültesi, ziraat fakültesi, orman fakültesinin yanında teknoloji fakültesi gibi birimleri bulunmaktadır. Isparta kız öğrenci ve erkek öğrenci yurtları geniş kapasiteleri ile dikkat çekmektedir.  Devlet yurdunda yaklaşık 5 bin civarında öğrenciye hizmet verilmektedir.

Süleyman Demirel Üniversitesi İletişim

Doğu kampüsü ve Batı kampüsü biçiminde ayrılmış olan okul, geniş arazisiyle dikkat çekmektedir. Sosyal etkinliklerinin gezilerin, kültürel faaliyetlerin eksik olmadığı okulda öğrenciler sayısız kulüp kurmuştur. Bu hobi kulüplerinde herkes mutlu olduğu ve zaman geçirmekten keyif aldığı ilgi alanlarına yönelmektedir.Süleyman Demirel Üniversitesi müthiş kütüphanesi ile de ön plana çıkmaktadır. 100 bine yakın basılı kitabın bulunduğu kütüphanede dijital kaynaklar da bulunmaktadır. E devlet sistemi daha da geniş bilgiler sunabilmektedir.

Süleyman Demirel Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment