TED Üniversitesi

TED Üniversitesi Taban Puanları

7 Temmuz 2009 tarihinde ” Yükseköğrenimde de farkı biz yaratırız ” sloganı ile Türk Eğitim Derneği tarafından kurulan TED Üniversitesinde eğitim dili İngilizce olup vakıf üniversitesi özelliği taşımaktadır.Üniversitenin rektörü Prof. Dr. Öktem Vardar olup 2012-2013 akademik yılında yerleşen 320 öğrencisi ile eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır. 7.07.2009 tarih ve 27281 sayılı resmi gazete tarafından yayımlanan Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun (Kanun No. 5913) ile birlikte üniversite Ankara ilinde Türk Eğitim Derneği Yükseköğrenim Vakfı tarafından kurulmuştur.

TED Üniversitesi Taban Puanları 2013

2012 yılının eylül ayında ilk öğrencilerini kayıt ettiren üniversite Eğitim Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İngilizce Dil Okulu ve Temel Bilimler Birimi ile eğitim hayatına başlamıştır. Üniversite liberal olarak verilen eğitim felsefesini, ortak olarak oluşturulmuş çekirdek programlarını öğrencilerin seçimine fırsat veren bir sisteme dönüştürmüştür. Geniş ve derin güncel ders programları ve öğretim üyeleri tarafından verilen yeni öğrenme biçimlerini kullanan üniversite Türkiye’nin en iyi eğitim veren üniversitesi olma yolunda kararlı adımlarla ilerlemektedir.

TED Üniversitesi İletişim

TED Üniversitesi 4000’den fazla öğrencisi bulunan, kaliteli bir şekilde verdiği eğitimin yanı sıra öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan öğrenci merkezli eğitim felsefesi ile uluslar arası anlamda fark yaratan eğitim kurumlarının başında gelmektedir. Öğrenen, keşfeden ve araştıran bir kurum olarak eğitim hayatına devam eden üniversite e devlet uygulamaları ile öğrencilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılıksız olarak yerine getirmeye çalışmaktadır.Üniversitenin mevcut kadrosu ve mekanları ile ilgili detaylı bir bilgi almak için TEDÜ ana sayfasına giriş yapabilirsiniz.

 

TED Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment