Tekirdağ İl Tarım Müdürlüğü

Tekirdağ İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Tekirdağ İl Tarım Müdürlüğü 11 ilçe kapsamında, 9 farklı şube müdürlükleriyle ortak çalışarak Tekirdağ ilindeki tarım, hayvancılık, gıda işlerini yürüten ve denetleyen bir kurumdur.Tekirdağ İl Tarım Müdürlüğü tarımsal alt yapı değerlendirmesi, bitki ve hayvan sağlığı denetlenmesi, kırsal kalkınmanın geliştirilmesi gibi faaliyetleri yürütür. İl müdürlüğünde bir müdür, üç müdür yardımcısı, bir hukuk danışmanı, sekiz şube müdürü, on bir ilçe müdürü ile ortak çalışma yürütmektedir. Tekirdağ sınırları içinde yer alan tarım alanlarının korunması için Toprak Koruma Kurulu oluşturulmuştur. Tekirdağ’ın toprakları verimli olduğundan çok çeşitli tarımsal ürün yetiştirilmektedir.

Tekirdağ İl Tarım Müdürlüğü İletişim

En çok yetiştirilen ürün de ayçiçeğidir. Türkiye’de yetişen ayçiçeğinin %25’i Tekirdağ’dan gelmektedir. Bağcılık ve sebzecilik de oldukça gelişmiştir. Buğday, arpa, yulaf, mısır, ayçiçeği, şeker pancarı, soğan, domates, patlıcan, kabak, bezelye, bakla, semizotu, sarımsak yetiştirilen ürünler arasında yer alır. Tekirdağ’ın ekilebilir alanları azdır; ancak verimli olduğu için bol ürün kaldırılır. Meyve olarak da kavun, karpuz, üzüm, erik, iğde, muşmula ve kiraz yetişir. Çayır ve meraları bol olduğu için hayvancılık da gelişmiştir. Denize kıyısı olduğundan balıkçılık konusunda oldukça verimlidir.

Tekirdağ İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Tekirdağ İl Tarım Müdürlüğü organik tarımı destekleyen bir kuruluştur. Her yıl yapılan kiraz festivaliyle kirazlarını tanıtmaktadır. Ürünlerine pazarlarını iyi reklam yaparak bulmaktadır. Son olarak tarım müdürlüğünün yürüttüğü kampanya ise ekmek israfına yöneliktir.Tekirdağ İl Tarım Müdürlüğü sadece kendi personeline değil ekibin birer üyesi olan çiftçi ve köylülere de belirli zamanlarda eğitimler vermektedir.

 

Tekirdağ İl Tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment