Tekirdağ Orman Bölge Müdürlüğü

Tekirdağ Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alımı

En gelişmiş ilimiz olan İstanbul’a yakınlığı ve Marmara Bölgesinde yer alması, Tekirdağ İlinin her geçen gün gelişmesini ve yerleşimci sayısının artmasını sağlamaktadır. Ancak, il gelişirken ve giderek kalabalıklaşırken mevcut yeşil alanların korunması da oldukça önemlidir. Bu nedenle, mutlaka orman bölgelerinin bakımının yapılması ve yeni alanların oluşturulması için Tekirdağ Orman Bölge Müdürlüğü görevini yapmaktadır. Tekirdağ Orman Bölge Müdürlüğü, il sınırları içinde, yeşil alanların korunması görevini yürütmektedir. B

Tekirdağ Orman Bölge Müdürlüğü Misafirhanesi

u anlamda, ilde bulunan ormanlık alanların korunması, ağaç bakımlarının gerekli şekilde ve düzenli olarak yapılması, ağaçların yaşamını riske atacak asalak niteliğindeki canlılardan korunması için ilaçlanması, kuruyan ağaçların kesilmesi gibi birçok çalışma yapılmaktadır. Yeni orman alanları belirlemek ve fidanların dikimi de kurum tarafından yapılır. İl bazında, doğa olaylarının önlenmesi için gerekli işlemlerin yapılması ve doğal olayların yaşanması durumunda eski hale dönmesi için çalışmalar da kurum tarafından yapılmaktadır. Bu anlamda, ülkemizde özellikle yaz aylarında sık yaşanan orman yangınlarının söndürülmesi çalışmaları da orman bölge müdürlüğü tarafından yapılır.

Tekirdağ Orman Bölge Müdürlüğü İletişim

Halkın orman yangınları ve yeni fidan dikimleri ile ağaçların korunması konusunda bilinçlendirilmesi de müdürlüğün görevleri arasındadır. Tekirdağ Orman Bölge Müdürlüğü, her geçen gün gelişen kentin yeşil alanlarının mümkün olduğu kadar korunması için özenli çalışmalar yapmaktadır. Bu anlamda, kaçak ağaç kesimlerinin önlenmesi de çok önemlidir. Sık yapılan kontroller bu anlamda müdürlüğün çalışmaları arasındadır.
Related posts

Leave a Comment